Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Южненці проти зміни назви свого села

Южненці проти зміни назви свого села

 

Жителі старшого віку, які народилися до війни, можливо, пам’ятають як жили ще у Туркенівці. З цією давньою назвою село проіснувало із XVII століття до 1945 року. А потім його змінили на Южне. І от тепер уже цю назву хочуть заміни­ти. Національна комісія зі стандартів української мови побачила у назві Южне російське походжен­ня і рекомендувала громаді змінити назву.Фото з сайту https://wikimapia.org/

На одній з останніх сесій Парафіївської селищної ради депутати не погодилися із перейменуванням села.

- Наші люди проти перейменування, навіть катего­рично проти, - висловив спільну думку Южненський староста Сергій Загоролько. - Проти зміни назви у ході обговорення висловлювалося усе доросле на­селення, а це більше 500 чоловік.

Після оприлюднення рішення Нацкомісії стосовно обов’язкової зміни назви села Южне, яке нібито має російське коріння у походженні назви, громада стала думати, яким би гарним словом назвати своє рідне село. Було обговорення, на яке зійшлися близько се­мидесяти чоловік. Іван Пащенко запропонував назву «Світанок», його підтримали.

Та згодом, за словами Сергія Загорулька, южнен­ці у компетентних фахівців, зокрема й професорки Чернігівського колегіуму і члена цієї мовної комісії з’ясували, що назва Южне не походить від слова «юг» і не має нічого спільного із російщиною.

- Слово «южне» зустрічається у різних європейсь­ких мовах, тому не можна говорити про російське по­ходження. Тому ми направили відповідні клопотання проти перейменування Южного до Прилуцької РВА, Національної комісії зі стандартів української мови. Селищні депутати також не прийняли рішення про пе­рейменування села, - сказав Сергій Загорулько.
Та яка б відповідь не прийшла, такі питання доречні­ше вирішувати громадам, а не комісіям.

Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Южне, село, перейменування

Добавить в: