Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нашим захисникам в окопах дошкуляють гризуни

Нашим захисникам в окопах дошкуляють гризуни

 

Їх сотні тисяч! Вони лізуть у бліндажі та окопи, заповзають у рюкзаки та спальники, псують продукти, одяг і взуття, амуніцію, матраци, зарядні пристрої, павербанки й навіть обгризають пальці... Наші захисники змушені боротися не лише з ворогом, а й із нашестям мишей та щурів.Фото - ілюстративне з відео військового

— Хлопці з нашої громади щодня дзво­нять, просять якихось засобів від гризунів, — підтверджує Ольга Лейчук із Ладанської ТГ Прилуцького району, яка вже майже два роки переймається проблемами військових і за можливості допомагає їм, організовує всі­лякі збори для їхніх потреб. — Розповідають, що через мишей неможливо відпочивати. Навіть тіло об'їдають, — надсилає фото по­кусаного пальця одного з бійців.

— І мені сьогодні вночі обгризли, — ді­литься боєць 162-го батальйону 119-ї бригади Сергій, який нині на Лисичанському напрямку.

— У кого з хлопців є запашні речі (цигарки, цу­керки, чай, будь-що пахуче), миші прогриза­ють рюкзаки й перетворюють на тирсу все, що їм по зубах. Я щоночі мінімум одну хвос­тату викидаю зі спальника. А якось миша у мене в волоссі заплуталась (у Сергія зачіска — оселедець. — Авт.).

Окрім цих неприємностей, гризуни є пе­реносниками збудників хвороб, зокрема лептоспірозу. Тому оборонцям життєво важ­ливо позбуватися від мишей, аби не підхопи­ти зарази. Сергій розказує, як вони з побра­тимами борються з ними в тих місцях, де їм доводиться перебувати:

— Поки було зелено, розкладав полин. На деякий час допомагало. А як похолода­ло, вони з усіх полів і городів масово посу­нули в бліндажі й інші помешкання, де теплі­ше і ситніше. Тому речі тепер у нас висять на стелі. Їжа зберігається у відрах, каструлях, пластикових коробках із кришками. В непрацюючому холодильнику (замість сейфа) - ліки, бинти, засоби гігієни.

Отрути ми не використовуємо, бо потім від такої кількості мишиних трупів стояти­ме страшний сморід. Робимо і купуємо ми­шоловки. У мене хвостаті дві мишоловки... вкрали. Вони пластмасові, легкі, тож коли гризун попадається хвостом чи задніми ла­пами, то передніми дошкрябується кудись під шафу чи в чулан. Так і не знайшов.

Є ще пастки-липучки у формі книжок. Ку­пуємо їх по 50-60 штук на тиждень. Взага­лі тут всілякі засоби проти мишей — найпопулярніший товар. В будь-якому магазині продаються, навіть у гастрономах. Ці клей-пастки найзручніші — не треба щоразу пе­резаряджати. Але разові, підсихають — і все. Зате за добу-дві до півтора десятка мишей попадається.

Іще котів приручаємо. Наш командир взводу — любитель тварин, приманив пере­ляканих молодих котиків. Наші Льоха і Кирюха мишей ловлять і бавляться з ними, по­ки в тих інфаркт не настане. І ще пес Дракон-Даймонд навчився у котів мишей лови­ти. Як кажуть, не вкусить, а залиже до смер­ті, — сміється Сергій. — Я вже й сам ловлю їх руками. Пакет від чипсів або сухарів (непрозорий і шелесткий) поряд кладу і читаю. Почув звук — затис отвір і витрусив «бранця» у відро з водою. Так штук до 30 за день вилов­люю. А їх менше не стає...

В окопах — те ж саме. Хоч у полі, хоч у лісі, хоч на болоті. Тут дуже багато лисиць (сам не раз їх бачив, на дорогах багато ма­шинами збитих — раз на тиждень точно бачу рудий хвіст у колії або на асфальті), та вони не справляються з такою кількістю гризунів.

Сергій говорить, що є і щурі, але їх наба­гато менше й вони обережніші.

— По хатах їх обмаль, в основному в по­гребах, клунях, хлівах. Позбуваємося насипаючи отруту в нору. Якось я поліз у погріб по харчі, а посеред нього купка землі з пів ме­тра. Викидали з хлопцями — наступного ран­ку те ж саме. Погріб завглибшки 3 метри, з цегляними стінами. Вхід знайшли метрів за 5 від нього під яблунею. Сипонули з обох боків протруєного зерна, а вранці ловили собаку зі щуром у зубах, щоб не проковтнув. Коли з'являється щур, то мишей меншає. Та не ві­домо, що краще...

— Волонтери радять український засіб від мишей «Родента Біо», — іще підказує Ольга Лейчук. — Кажуть, він ефективний, і це не отрута, а збудник мишачої хвороби, вра­жає тільки мишоподібних гризунів, а для лю­дей, інших тварин та довкілля безпечний.

Отож донатьмо перевіреним волонтерам на засоби від гризунів для фронту, аби хоч від мишей наші оборонці потерпали якомо­га менше!

Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мищі, гризуни, військові

Добавить в: