Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У гімназії на Чернігівщині виготовлятимуть овочеву продукцію

У гімназії на Чернігівщині виготовлятимуть овочеву продукцію

 

Минулорічного жовтня учні Вихвостівської гімназії, що в Тупичівській ТГ на Городнянщині, заклали «Сад Пе­ремоги» — з яблунями, грушами і ка­линою. А цієї весни — у межах місяч­ника з озеленення громади - долу­чилися до програми «Зелена країна». У результаті тут з'явилися алея із са­джанців волоського горіха та сунична галявина. Зараз реалізовують задум під назвою «Дорога до школи» — вже висадили верби, щоб зміцнити бере­ги ставків, що неподалік навчального закладу.

Та найбільш вагомим проектом у гімна­зії вважають створення осередку з вивчен­ня та вирощування овочевої продукції закри­того та відкритого типу. У рамках цього проекту на території закладу буде встановлено дві теплиці (площею 24 кв. м. кожна) та об­ладнання для переробки вирощеної продук­ції. Це стало можливим завдяки перемозі в конкурсі у межах проекту “Інтеграція стало­го розвитку в Україні відповідно до Європей­ського зеленого курсу”. Він реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Першу частину обладнання для впрова­дження наміченого вже отримали. Це зокре­ма система крапельного поливу, касети для вирощування розсади, дегідратори - облад­нання для видалення вологи з продуктів хар­чування тощо.

- Почнемо з висаджування у шкілку са­джанців декоративних дерев і кущів, - ді­литься найближчими планами очільник за­кладу Микола Силенко. — Кінцева ж мета — виготовлення власної продукції. Це бу­дуть набори сушеної городини. Для цього проектом і передбачені сушильні камери.

Крім коштів грантодавців (а це 100 ти­сяч гривень), буде ще й співфінансування від громади.

— Хто був ініціатором розробки цього проекту?

— Гімназисти. У нас хоч і дев'ятирічка (усього в закладі навчається 113 дітей. — Авт.), але маємо такий учнівський комітет, що можуть позаздрити й великі школи. Наші вихованці плетуть сітки, виготовляють окопні свічки для військових, організовують ярмар­ки для допомоги ЗСУ — це крім участі у різ­них програмах.

У дітей - безліч ідей. А програми і грантодавці нам допомагає знайти сільська ра­да. Зокрема очільниця відділу економічно­го розвитку та інвестицій Зоя Чугай. Тільки останнім часом завдяки такій співпраці ми змогли зробити ремонт спортзали, отрима­ти дві мультимедійні дошки тощо.

На думку Зої Чугай, реалізація ініціати­ви щодо створення овочевого осередку у Вихвостівській гімназії допоможе вирішити питання щоденного забезпечення учнів (а в перспективі - людей похилого віку, багато­дітних родин) свіжим вітамінним харчуван­ням. Вона також мотивуватиме молодь для започаткування підприємництва в громаді.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: овочі, гімназія, діти, вирощування

Добавить в: