Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові може з'явитися новий центр реабілітації для військових

У Чернігові може з'явитися новий центр реабілітації для військових

 

Чернігів розглядає можливість створення спеціалізованого відділення для реабілітації військових на базі однієї з міських лікарень, що б дозволило вже у найближчому майбутньому зосередити надання кваліфікованої допомоги захисникам та їхнім родинам в одному місці. Про це йшлося на щотижневій нараді в муніципалітеті.Зокрема, серед варіантів – лікарні №3 та №4, обидві з досвідом за профілем, мають персонал та частково необхідне обладнання.

Зробити якісне, наскільки це можливо в умовах… цієї будівлі, відділення реабілітації. Зробити там якісь ремонти необхідні, вирішити всі питання по доступності, і якщо якесь треба додати обладнання, треба подивитися, що там потрібно, фахівців залучити, щоб ми вже в цьому напрямку починали рухатися. Я вважаю, що це дуже важливо з усіх точок зору, і з точки зору нашої відповідальності, і перспективи, – говорить Олександр Ломако, в.о. Чернігівського міського голови.

Взагалі, на сьогоднішній день, всі лікарні працюють по пакету реабілітації. Сказати, щоб воно повністю покривало витрати і компенсувало всі необхідні затрати на сьогоднішній день, на жаль, немає в тому обʼємі, в якому треба. Але відповідну допомогу кожен із пацієнтів, який її потребує, може отримати раз на рік протягом двох-трьох тижнів, – зазначає Владислав Кухар, генеральний директор міської лікарні №2.


Виконуючий обов’язки очільника Чернігова зазначив, що це не скасовує планів міста щодо облаштування великого реабілітаційного центру на території дитячого табору “Дружба”, що кілька років не використовується і міг би стати потужним майданчиком для фізичного та психологічного відновлення бійців. Це потрібно вже сьогодні, однак поки в менших масштабах.

Я розумію, що санаторій “Дружба” це територія, де потрібно буде і будівництво, і проєкти, і залучати донорські кошти. Ми це зробимо в стратегічній перспективі, але не швидко.Тому, в принципі, треба починати, щоб не чекати, коли вже це треба буде робити прямо от зараз, – каже Ломако.

Питання реабілітації військових місто визначило собі як один із пріоритетів на найближчі роки, водночас, розширення і дооснащення існуючого відділення могло б розпочатися вже у 2023-му.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реабілітація, військові

Добавить в: