Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові перейменували обласну універсальну бібліотеку імені Короленка на честь Софії та Олександра Русових

У Чернігові перейменували обласну універсальну бібліотеку імені Короленка на честь Софії та Олександра Русових

 

У Чернігові перейменували обласну універсальну бібліотеку імені Короленка. Таке рішення ухвалили на сесії облради 6 червня. Відтепер комунальний заклад має офіційну назву — "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових".Заснували бібліотеку в березні 1877 року понад 50 представників тодішньої інтелігенції міста. Серед них були Олександр Тищинський, Олександр Карпинський, Леонід Глібов, родини Грінченків та Русових тощо.

Розпочали процес перейменування 30 січня цього року за ініціативи департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. Колектив бібліотеки був за перейменування на честь Леоніда Глібова.

"Ми ці прізвища обговорили, але дійшли висновку, що наша бібліотека вже декілька років проводить роботу по вшануванню Леоніда Глібова. Ми вважаємо, що він недооцінений та недовшанований на Чернігівщині. Наш колектив кожного року вшановує пам'ять та ходить на могилу Леоніда Глібова перед врученням його іменної премії в нашій бібліотеці", — розповідала у коментарі Суспільному директорка бібліотека Інна Аліференко.

Проте на сесії облради депутати ухвалили рішення щодо перейменування на честь української педагогині й громадської діячки Софії Русової та її чоловіка, земського статистика, науковця та громадсько-політичного діяча Олександра Русова.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека, перейменували, Русова

Добавить в: