Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Громадянин Швейцарії власним коштом встановив модульне містечко в селі Красне на Чернігівщині

Громадянин Швейцарії власним коштом встановив модульне містечко в селі Красне на Чернігівщині

 

Модульне містечко відкрили 3 травня у селі Красне на Чернігівщині. Його встановлення профінансував громадянин Швейцарії, бізнесмен Андреас Сайц. З його слів, раніше ці будиночки використовували як дитячі ясла поблизу Цюриху. Він вирішив передати їх Україні, бо колись був вражений тим, що Хорватія через понад 20 років по завершенню війни так до кінця і не змогла відновити своєї інфраструктури.Ніна Наливайко
– мати п’ятьох дітей, четверо з них – неповнолітні. Родина родом з Алчевська Луганської області. Під час активних бойових дій у лютому-березні 2022 року її родина вдруге втратила дім. Чи не єдине, що вціліло у її будинку у селі Скорінець Іванівської громади – меблі.

"Викуповували два роки, два роки ремонтували. І так вийшло, що тепер немає будинку, і жити нам ніде".

З-під обстрілів родина виходила пішки, розповідає Ніна. У безпечніше місце їм допомогли дістатися військові. Останній рік родина прожила у Вінниці, однак вирішила повертатися на Чернігівщину: виплат для ВПО та зарплати чоловіка ледь вистачало на оренду житла та їжу.

"Десять з половиною тисяч платити щомісяця за квартиру – теж… У нас на їжу, на речі, навіть на м’ясо не залишалося грошей. Тому ми вирішили повертатися назад".

Так родина опинилася у нещодавно встановленому модульному містечку у селі Красне, що в Іванівській громаді.

Ці будинки привезли сюди і встановили за ініціативи та коштом громадянина Швейцарії, підприємця Андреаса Сайца.


"У 2015 році був у Хорватії. Їздив країною по роботі, побачив, що країна не змінилася після війни. Тобто 20 років пройшло приблизно, а там нічого не змінилося. Побачив, що люди потребують житла. Наразі Україна актуальніша".


Підприємство Андреаса займалося демонтажем цих модульних будинків під Цюрихом та могло залишити їх собі.

"Місто Цюрих мало звільнити місце для нової забудови. Їм треба було кудись ці контейнери діти. Їх використовували як приватні садочки – ясла".

За словами Андреаса, процес доставки їх в Україну та встановлення тривав з листопада минулого року. Він сплатив усі витрати й хоче й надалі сплачувати рахунки за комунальні послуги.Голова громади Олена Швидка говорить: спочатку боялася, що люди не захочуть жити в модульному містечку. Вона погодилася на його встановлення, лише коли дізналася більше про його особливості.

Будиночки розраховані на 36 людей, зараз, говорить Олена Швидка, сюди планують заселитися 20. Будиночки мають по шість кімнат, по два санвузли та спільну кухню.

Кухонного обладнання – по одному екземпляру на три кімнати.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: модулі, Красне, Швидка, переселенці

Добавить в: