Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В Ірані засудили десятьох військових, зокрема за смерть козельчанина Ігоря Матькова

В Ірані засудили десятьох військових, зокрема за смерть козельчанина Ігоря Матькова

 

Десятьох військових засудили в Іра­ні за збиття літака «Боїнг» міжнародних українських авіаліній 8 січня 2020 року.Таким був Ігор Матьков. Фото з сімейного архіву

Вироки винесли після 20 судових за­сідань. Справа тягнулася три роки.

Командиру комплексу проти­повітряної оборони «Тор-М1» дали десять років в'язниці. Ще дев'ятеро військових отримали терміни від одного до трьох років позбавлення волі.

Суд дійшов висновку, що збиття пасажирського літака зумовлено не­знанням ситуації та помилковим пере­конанням у тому, що виявлена повітряна ціль була ворожою.

Пасажирський літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рей­су Тегеран - Київ був збитий одразу після вильоту з міжнародного аеро­порту столиці Ірану. Тоді загинуло 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Серед загиблих були громадяни Ірану, Канади.

Швеції, Афганістану. Німеччини і Великої Британії, зокрема 11 українців (дев'ять членів екіпажу і два пасажири).

Один з членів екіпажу — 34-річний Ігор Матьков з Козельця. Більше десяти років він працював у компанії «Міжнародні авіалінії України» Спочатку стюардом, потім старшим бортпровідником. На момент авіакатастрофи був четверокурсником кропивницького льотного училища. Мав ліцензії на керування одно- та двомоторними повітряними суднами. У нього Було понад 300 годин польотів. Поховали Матькова майже через два тижні після загибелі.29 грудня 2020 року за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов’язку, Ігор Матьков посмертно був удостоєний звання «Герой України», також його нагородили орденом «Золота Зірка».

Ще в червні 2021 року посольство Ірану в Україні повідомило про готовність виплатити компенсації українським родинам загиблих у катастрофі, по 150 тисяч доларів за кожного загиблого.

Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Матьков, Іран, літак

Добавить в: