Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У декількох громадах Чернігівщини неможливо оформити паспорти

У декількох громадах Чернігівщини неможливо оформити паспорти

 

Відключення всіх інформацій­них систем Державної мігра­ційної служби, як і призупи­нення роботи територіальних органів та підрозділів управ­ління ДМС на початку повномасштабного вторгнення люди сприйняли з розумінням і наді­єю, що з часом вони відновлять свою діяльність.Фото з сайту https://visitukraine.today/

Так і було. Зокрема в Сновську сектор УДМС знову запрацював у червні. Та скористатися його послу­гами пощастило небагатьом — уже в липні робота паспортного столу бу­ла знову поставлена на паузу. Офіцій­не пояснення — через ризики, що іс­нують для функціонування цієї мере­жі в прикордонні. Така ж сама ситуа­ція в Городнянській, Ріпкинській і Семенівській громадах. Щоб офор­мити ID-картку, закордонний паспорт, посвідку на проживання, навіть щоб вклеїти в паспорт фотографію, людям доводиться їхати або в Чернігів, або туди, де теж відкрилися підрозділи мі­граційної служби.

Найчастіше обира­ють Корюківку та Мену, хоч відповід­ні послуги надають і в Коропі, Борзні, Носівці. Це не тільки дорого, а ще й, враховуючи часті повітряні триво­ги, великі черги тощо, вимагає бага­то часу.

Через неможливість отримати мі­граційні послуги в секторах УДМС лю­ди пробують звертатися по них до ЦНАПів, але там, як правило, або не­має необхідного для цього обладнан­ня, або воно ще не функціонує. Тож тим, хто загубив паспорт, із дому хоч не виходь — не кажучи вже про поїзд­ки: без нього не пропустять на першо­му ж блокпосту.

- Ми телефонували на гарячу лі­нію Державної міграційної служби. Та нічого втішного не почули: поки воєн­ний стан, навряд чи будуть якісь зрушення в цьому питанні, - говорять мешканці Городні.

Люди непокояться, що сектор взагалі можуть закрити. Тому зібра­ли підписи і звернулися з колектив­ним листом до ДМС із проханням не позбавляти їх доступу до зазначених вище послуг. Листи з обґрунтуванням необхідності функціонування сектора міграційної служби в громаді спрямувала у відповідні інстанції і Городнянська міськрада. Офіційних відпові­дей поки що немає.

Джерело: газета “Гарт” від 16.03.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паспорт

Добавить в: