Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Стадіон імені Гагаріна у Чернігові планують відновити за 4 роки та за майже 700 мільйонів гривень з держбюджету

Стадіон імені Гагаріна у Чернігові планують відновити за 4 роки та за майже 700 мільйонів гривень з держбюджету

 

Розбомблений росіянами 11 березня 2022 року стадіон імені Гагаріна у Чернігові планують відновлювати протягом чотирьох років та приблизно за 700 мільйонів гривень з державного бюджету. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора стадіону Андрій Волков.За його словами, було багато обговорень про допомогу від міжнародних організацій та футбольних клубів, але окрім державних грошей — зараз нічого немає.

"Дуже багато людей, з якими я розмовляв, обіцяли допомогу. Але інформаційний простір, як я часто кажу, випереджає реалії. На сьогодні єдині кошти, які я побачив у бюджеті на майбутнє — це кошти держави".

На зруйнованому стадіоні частину завалів розібрали, частина залишилась на території спорткомплексу. Андрій Волков каже, щоб почати процес відбудови — спершу потрібно відновити діяльність державного підприємства, бо всі документи та бухгалтерія — знищена.

"Зараз ми відновлюємо роботу підприємства, і це дуже важко зробити. Офіційно в мене зараз тільки 4 людини працює, і з них немає жодного бухгалтера"

За словами Волкова, коли діяльність підприємства відновлять, то в держбюджеті вже є 20 мільйонів гривень на проєктну документацію, яку необхідно зробити для відбудови стадіону. Дороговартісне й обстеження східної трибуни, яка в аварійному стані.

"Він буде виглядати приблизно так само, як виглядав до війни. Тільки на основних трибунах буде вже дах. Ми не будемо робити напівколом, як планували, тому що ми підрахували: стадіон на наше місто має бути не більш ніж на 20 тисяч глядачів. Ми плануємо відбудувати усі спортивні споруди, які належали до тих видів спорту, які ми підтримували".

Після відбудови в олімпійському центрі можна буде проводити не лише футбольні матчі, а й змагання міжнародного рівня з боксу, легкої та важкої атлетики. За словами Волкова, щонайменше на відбудову стадіону треба буде майже 700 мільйонів гривень.


"2023 рік — це 20 мільйонів гривень на проєктування. У 2024 році 415 мільйонів ми плануємо — будівництво основних наших корпусів та спортивних споруд. 220 мільйонів, якщо не помиляюсь, ми плануємо на 2025 рік. І 30 мільйонів на 2026-й".Ці кошти з держбюджету приблизні, і потрібно буде враховувати інфляцію, але це абсолютно реальний план, каже Андрій Волков. Є діалог і з футбольним клубом “Десна”, який орендував цей стадіон.

"Війна закінчиться, і я впевнений, що футбольний клуб “Десна” він нікуди не дінеться, це один з наших основних партнерів. З ними, звичайно, буде розмова, я впевнений, що вони візьмуть участь у відновленні інфраструктури".

Зараз на розбомбленому стадіоні продовжують проводити тренування легкоатлетів. На штучному полі, яке теж постраждало від бомбардування, футболом займаються діти.

"Такі умови, коли немає у дітей ні гарячої води, ні опалення, ні туалету, і так далі. Але діти приходять, ми, фактично, безкоштовно надаємо ці послуги, їм потрібно десь тренуватись".Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Волков, стадіон

Добавить в: