Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Обласну бібліотеку у Чернігові хочуть перейменувати з Короленка на ім.Глібова

Обласну бібліотеку у Чернігові хочуть перейменувати з Короленка на ім.Глібова

 

Чернігівська обласна уні­версальна наукова біблі­отека — методичний, коорди­наційний та науково-дослідний центр для бібліотек Чернігівщи­ни, центральне обласне книго­сховище, фонд нині налічує 868 тисяч примірників, у тому числі понад 15 тисяч рідкісних видань XIX — початку XX століть.Історія книгозбірні веде відлік з березня 1877 року. І створення ії стало результатом наполегливих намагань демократично налашто­ваної інтелігенції міста. Перші місяці своєї роботи бібліотека діяла як га­зетна читальня.

За 145 років головна книгозбір­ня Чернігівщини пройшла і владні ідеологічні чистки, і свої закриття, пережила дві війни (а зараз пере­живає і третю), двічі починала свою діяльність з нуля, майже 100 років поневірялась у пристосованих приміщеннях, аж поки її не «поселили» на нинішньому проспекті Миру в бу­динку, який є пам'яткою українсько­го архітектурного модерну (1910- 1913 роки) й окрасою нашого міс­та. Чернігівці так його і називають — «бібліотека Короленка».

Ім'я цьо­го російського письменника в 1922 році, невдовзі після його смерті, було (без обговорення і погоджен­ня) присвоєне нашій обласній біблі­отеці, хоча він родом із Полтавщи­ни і жодного стосунку до Чернігова не має.

Тому громада міста вимагає назвати обласну універсальну біблі­отеку іменем людини, котра жила в Чернігові і прославила його своїм літературним талантом, а саме іменем Леоніда Глібова, який і по­хований у нашому місті біля Троїць­кої церкви.

Таку пропозицію зокрема ви­словили директор музею-заповідника М. М. Коцюбинсько­го Ігор Коцюбинський, ректор Чернігівського обласного інсти­туту післядипломної педагогіч­ної освіти імені К. Д. Ушинського Анатолій Заліський, прорек­тор Національного університе­ту «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Володимир Дятлов, лауреат Шевченківської премії поет Дмитро Іванов, голова Чернігівської обласної організації Національної спіл­ки письменників України Олена Конечна та інші діячі кульгури Чернігова.

Джерело: газета “Гарт” від 26.01.2022, Лауреат премії ім. Леоніда Глібова, письменник Олексій БРИК

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека

Добавить в: