Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Врятовані поранені лебеді з озера Циганське дали здорове потомство

Врятовані поранені лебеді з озера Циганське дали здорове потомство

 

Історія з лебедями на озері Циганському, про яких писали раніше, отримала своє логічне продовження. У редак­цію зателефонувала городнянка Алла Пав­лович, яка розповіла, що це ті птахи, яких активісти врятували минулої зими на став­ку у Студенці. Птахи вмерзли крилами у лід водойми під час рапто­вого морозу, внаслідок чого суттєво пошко­дили не тільки пір’я, а й кістки та суглоби. Поранених птахів тоді намагалися доручити Менському зоопарку, проте його адміністра­ція відмовилась брати їх на утримання.Доглядати лебедів взяла­ся матір пані Алли — Тама­ра Чигринець. Жінка успішно підібрала раціон для підопічних і виявила, що найулюбленіша їжа для них - капуста. Звичайно, одну капусти вони б не їли, тому годували їх зерном, іншими ласощами для птахів, рибою, крупами й картоплею.

Лебеді призвичаїлись до своєї покровительки настільки, що ходили за нею слідом. При цьо­му в умовах обмеженого про­стору підопічні набрали надзви­чайно зайву вагу. Тому навесні учасники їхнього спасіння вирі­шили переселити їх на Цигансь­ке, щоб птахи пожили у природніх умовах.

Пара не просто прожила літній сезон, а ще й привела потомство. Поранені птахи ви­ростили двох цілком здорових лебедят, які відлетіли у вирій разом із сородичами з інших лебединих сімей. Покалічені ж батьки лишились на Цигансько­му. Звичайно, цю історію знали небагато людей, тому навколо цих птахів й виникло так багато чуток і домислів.

Нещодавно на Цигансько­му міські рятувальники разом із співробітниками міської ради відловили птахів й переселили у зручний будиночок з вольєром, який побудували спеціально для них освітяни. Тепер вони га­рантовано перезимують в цілком комфортних умовах.

Джерело: Газета “Новини Городнянщини” від 15.22.2022, Павло ДУБРОВСЬКИЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лебеді, Городня, Чигринець

Добавить в: