Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Півмільйона гривень від відомої мисткині Олесі Вакуленко вже перераховано для ЗСУ

Півмільйона гривень від відомої мисткині Олесі Вакуленко вже перераховано для ЗСУ

 

Наближаємо нашу перемогу кожен на своєму фронті. 500 тисяч гривень від продажу унікальних автентичних відомої української мисткині Олесі Вакуленко вже перераховано для потреб Збройних сил України.На фото Олеся Вакуленко у сукні та хустці з її авторськими принтами

- З перших днів війни кошти від прав на використання моїх робіт роздала безкоштовно усім охочим благодійним фондам, українським діаспорам, волонтерам, які знаходять в Україні та за кордоном і які таким чином збирають гроші на ЗСУ.
- Відповідно мої ілюстрації тиражуються і продаються, збираючи кошти на ЗСУ, в Канаді, США, Туреччині та по всій Європі.

Українські орнаменти і розписи Олесі Вакуленко оживають на сукнях і хустках, тарелях, кружках та картинах. Кожен виріб наповнений неймовірною енергетикою і глибоким сенсом. Тому і в Україні і за кордоном їх високо цінують та ними щиро захоплюються.

Війна загартувала Олесю та спонукала жити і працювати з іще більшим натхненням, аби наблизити нашу перемогу. Її чоловік вже 25-го лютого був у військкоматі м.Київ, та пішов в лави ЗСУ. за ці 8 місяців вони бачилися лише 1 день. Олеся навіть не знає точно де він зараз знаходиться, вдається зідзвонюватися рідко і на короткі проміжки часу.

Олеся Вакуленко працює у жанрах декоративного розпису, книжкової і станкової графіки, витинанки, батику, розпису одягу та графічного дизайну.
У знаменитій родині Вакуленків, Олеся вже третій художник. Батьки - заслужені майстри народної творчості - Тамара і Олександр Вакуленки займаються саме петриківським розписом. Бабуся Ганна Самарська - народний художник України. Тож Олеся змалечку виховувалась на народних звичаях і традиціях, тому життя свого без рідної України просто не уявляє. І каже, що кордоном не змогла б так творити, як на рідній землі.

Поки чоловік боронить Україну помічником і ідейним натхненником для мами є 1.5-річний Ясик.

Під час війни в Олесі народилась колекція орнаментів і розписів, які мисткиня дуже символічно охрестила "Колекцією перемоги". Один із останніх великих проєктів - випуск серії хусточок з авторськими принтами (3 серії, 36 різновидів у різнокольорових гамах), найбільшим попитом користується жовто-блакитна гама.

Тема "Дерево життя" наскрізно проходить через усю Олесину творчість. Мисткиня вважає, що це й ще дуже потужний оберіг, коли придумує принти робить це з молитвою. Вважає, що дерево життя - це та вісь, на якій тримається минуле, сучасне і майбутнє.

В Олесі Вакуленко також є колекція ексклюзивних суконь із ручним розписом. Бо одним із напрямків творчої майстерні є створення авторського одягу. Це фактично картини, які можна носити на собі, - ділиться дизайнерка.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вакуленко, принти, мисткиня

Добавить в: