Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дві чернгівки створили благодійний фонд, аби допомогти постраждалим від війни

Дві чернгівки створили благодійний фонд, аби допомогти постраждалим від війни

 

Побутова техніка, меблі, одяг, взуття, іграшки, продукти, за­соби гігієни, а той житло — чо­го тільки не знайдуть ці дві чер­нігівки, якщо хтось цього дій­сно потребує. А для діток навіть можуть організувати свято. 1 червня цього року 40-річна Анна Кулєва та 27-річна Анастасія Василенко з Чернігова ство­рили Благодійну організацію “Благодійний фонд АНІКА”, в якій працюють поки що вдвох. Кажуть: вийшло це спонтанно, адже жодна з них цілеспрямо­вано займатися волонтерством не збиралася. Примусила ві­йна. Аня з Настею допомагають такій кількості людей, якій можуть позаздрити навіть великі організації. «А все тому, що вони щиро вірять у те, що ро­блять», - кажуть їхні колеги-волонтери з інших ГО.На фото  Анастасія Василенко - зліва та Анна Кулєва справа

Із лютого цього року мабуть половина українців з тієї чи іншої причини почала займа­тися волонтереством. Такі вже реалії нашого життя. Куди не глянь, поряд із тобою десятки людей, які потребують допомоги, - хтось. че­рез російських окупантів залишився без дому і речей навіть першої необхідності, хтось по­требує дороговартісного лікування, а хтось залишився без роботи і як наслідок, без засобів для існування, - зітхає Аня. Ну як можна закрити на це очі?

Першу половину періо­ду активних бойових дій на Чернігівщині Аня провела вдома, в обласному центрі. Залишати місто не збирала­ся. Однак після того, як її мі­крорайон чотири дні поспіль майже безперервно полива­ли снарядами, таки зважилася — треба було вививезти в безпечне місце дитину.

— Однак виїхали ми не­далеко. Отаборилися на те­риторії дитячого садка в од­ному з населених пунктів під Черніговом (зі зрозумі­лих причин називати його я не буду). Саме туди прибу­вала більшість людей, яким у березні пощастило живи­ми вирватися з міста, — зга­дує вона. — Оскільки ми (а була там не лише я) жили в тому дитсадку, можна сказа­ти, постійно, нашим завдан­ням було нагодувати людей, облаштувати їм місця для но­чівлі.
Продукти ж та інші необ­хідні речі нам привозили во­лонтери. З ними ми, звісно ж, активно спілкувалися, а з дея­кими і взагалі заприятелюва­ли. Коли ж рашистів нарешті вигнали з території області і я повернулася додому, та одра­зу ж вирішила, що сидіти без діла просто не можу.

Спочатку Аня допомага­ла знайомим волонтерам роз­возити продуктові набори на розбомблену Бобровицю та в Новоселівку. Пакунки вони роздавали просто з машин, бо навіть вивантажити їх не було де. Надивившись на людей, які втратили все, жінка зрозуміла: одними продуктовими набора­ми їхньому горю не зарадиш!

- Отоді й почалося... Я розпитувала в людей про їх­ні потреби, шукала найнеобхідніше. Запити були схожими - спочатку портативні газові плитки, потім — матеріали для підключення електропоста­чання. Зайвими ці речі в гос­подарстві не бувають, тому рідко хто міг таким поділити­ся. Доводилось збирати гро­ші і купувати, — згадує Аня. — Добре, що кілька років тому я вже організовувала збори ко­штів на лікування, то вже знала, як діє цей механізм. Однак тоді доводилось усе робити самій. Якщо чесно, це не так уже й просто. А в червні до мене приєдналася Настя.

• • •

Основне завдання Благодійного фонду «АНІКА» — підставити плече тим, хто цього потребує: не дати втратити надію і сенс життя, а також допомогти у першочергових потребах. А в це формулювання ходить... ну майже все!


— Намагаємось знайти ті речі, які необхідні людям для їхнього звичного нормально­го життя, - пояснює Аня. — А інколи це буває щось ну зо­всім незвичне і непросте. Як от, наприклад, опорний стіль­чик-туалет для дитини із ДЦП. Просимо допомоги у небайду­жих людей, звертаємось до ін­ших волонтерів, але намагає­мось виконати і такі прохання, бо ж розуміємо - у самих на­ших підопічних це навряд чи вийде. Та в основному запити більш прості. Ось зараз це об­ігрівачі, мультиварки та елек­троплитки. Шукаємо спонсо­рів, збираємо гроші і поти­хеньку закриваємо ці потреби.

Що цікаво, часто людей, яким потрібна допомога, Аня і Настя знаходять просто на ву­лицях.— Буває, ідемо містом і ба­чимо дитину в інвалідному віз­ку, дорослих із важкими трав­мами чи тих же стареньких біля розбомблених будинків, то питаємо, чи не потрібно їм щось часом. Часто до нас звертаються знайомі, які на­трапили на когось нужденно­го. Бо ж, знаєте, як воно бу­ває, - хтось звертається од­разу в усі благодійні організа­ції, які знайшов, а хтось соро­миться або просто не знає, ку­ди йому податися, — діляться благодійниці.

— Наша мета - не охопити своєю допомогою велику кількість людей, а допомогти адресно тим, хто цьо­го направду потребує. І дума­ємо, така допомога буде акту­альною завжди. Адже навіть коли закінчиться війна і наста­не довгоочікуваний мир, про­блем у людей не поменшає - завжди залишатимуться ді­ти і дорослі, які опинились у скрутних умовах, ті, хто потре­бує фізичної та психологічної реабілітації, тож наша робота згодиться і тоді.

Щоправда, роботою те, чим займаються Аня з Настею, назвати важко, бо зарплати за неї вони не отримують.

- Війна показала, що да­леко не все вимірюється ма­теріальними категоріями. І в таких умовах, в яких ми жили наприкінці лютого і в берез­ні (а так і досі живе величезна кількість людей), гроші майже нічого не варті, — посміхають­ся Аня та Настя. — Ми просто намагаємося бути там, де це найнеобхідніше. І відчуває­мо справжнє щастя, коли за­вдяки нашій підтримці вдаєть­ся повернути людям надію, побачити їх щирі посмішки і сльози уже від щастя! А ще... Ми дуже вдячні долі, що на­вколо нас згуртувалося бага­то людей, які розділяють ті ж самі цінності, що і ми. Саме завдяки їх підтримці і допо­мозі ми маємо сили рухатися вперед.

Якщо і ви хочете допомог­ти дівчатам у їхній справі, за­ходьте на сторінку БФ «АНІ­КА» у фейсбуці і продивляйте­ся стрічку — а раптом у вашій комірці без діла лежить те, що зараз комусь дуже-дуже по­трібне? Звісно, можна долу­читися до справ фонду і гро­шима, для цього перерахо­вуйте свої пожертви за рекві­зитами:

Отримувач: БО «Благодій­ний фонд «АНІКА»
ЄДРПОУ 44693980
IBAN UA893052990000026002046304879
Рахунок отримувача 26002046304879


Повірте, ваші гроші точно підуть на якусь добру справу!

Джерело: газета “Гарт” від 13.10.2022, Катерина ДРОЗДОВА. Фото з альбому Анни Кулєвої

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: благодійність, волонтери, Аніка, Кулєва, Василенко

Добавить в: