Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині картопля вродила добре, але достойної ціни на неї нема

На Чернігівщині картопля вродила добре, але достойної ціни на неї нема

 

Картоплю недарма на Городнянщині вважають «другим хлібом», бо в нелегкі часи бульба часто рятувала місцевих жителів від голоду й продовольчих негараздів. Цьогоріч після вторгнення рашистів городників значно побільшало, бо в умовах війни не зайвим є таке продовольче убезпечення як запаси в погребі. Зазвичай городина добре зберігається до наступного сезону й ніяк не залежить від електро - , газо – й водопостачання.Більшість городників — як початківців, так і досвідчених, відзначають непоганий врожай картоплі. Вродили практично всі відомі сорти, навіть пересортиця. Проте картоплярі з досвідом кажуть, що найкращий результат, попри затяжну весну, дали середньостиглі сорти. Одним із найуспішніших сортів в різних місцях громади себе показала «Білороса».

Попри дорогі пальне й добрива, й, відповідно, вартісні витрати на вирощування городини, ціна на картоплю лишається достатньо низькою. Оптовий цінник коливається в межах 3,50 – 4,00 гривні за кілограм. В роздріб на ринку бульбу можна придбати від чотирьох до семи гривень за кіло. Звичайно, для споживача така ціна вигідна, а от землеробам – збиткова.

— Дорожче закупити не можемо, бо ціна реалізації у Києві не перевищує 5-6 гривень за кілограм. Тож доводиться працювати з мінімальним «наваром», — пояснив підприємець із Мощенки Олег Мех, який скуповує картоплю у Городні тричі на тиждень. Для особистого споживання він обрав два сорти картоплі – «Королева Анна» й «Ред Леді», бо вони для нього найсмачніші.
Ще одним варіантом реалізації бульби є обмін врожаю на крохмаль у Седневі. Місцевий крохмальний завод на достатньо вигідних умовах обмінює сировину на картопляне борошно. Однак така схема буде вигідною лише при обміні великої партії, бо картоплю на крохмальний завод треба ще й доставити, спаливши чимало недешевого бензину.

Окрім вартісності цьогорічного городництва, на господарів чекав ще один неприємний сюрприз. Більшість картоплярів відзначають справжнє нашестя на городи личинки хруща, яка пошкодила значну частину врожаю. На одних ділянках постраждав лише периметр городів та ряди біля розор, на інших хрущі пошкодили всю площу. Особливо постраждали городи, які минулоріч були під цілиною.

Джерело: "Новини Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: картопля

Добавить в: