Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На пляжі «Золотий берег» продовжують виловлювати залишки від «Ураганів»

На пляжі «Золотий берег» продовжують виловлювати залишки від «Ураганів»

 

Відпочиваючи на пляжі «Золотий берег»  кілька днів тому, журналіст сайту Gorod.cn.ua стала свідком чергового виявлення в Десні уламків снаряда, що вибухнув. Зателефонувавши до Головного Управління ДСНС у Чернігівській області, вона повідомила про знахідку та додала, що зможе показати зазначене місце. За тиждень їй зателефонував сапер ДСНС і попросив прибути на пляж до локації, де слід шукати уламки снаряда.

Дорогою на пляж сталася затримка на кілька хвилин через надзвичайну картину. Біля гуртожитку педуніверситету прогулювався ... лелека. Він підійшов до сходів будівлі, ніби збирався піднятися по них, але передумав, граційно зупинився, пішов назад. Зайшовши в дрібну калюжу, щось виловлював у ній, клацаючи дзьобом. Люди, що проходили повз, зупинялися близько до нього, на що він не звертав жодної уваги.

Звідки і чому сюди прилетів цей птах, раніше лелеку тут ніколи не бачили! Можливо, він живе у зоопарку при ресторані “Колиба”? Деякий час тому назад у ньому утримувалися домашні тварини, але зараз зоопарку при ресторані немає.
Швидше за все, лелеку привабила сюди дохла риба, яка в ці дні плаває на поверхні Стрижня у великій кількості, водночас улюблена їжа цих птахів – жаби, жаби, вужі, гадюки, дощові черв'яки та хвора чи дохла дрібна риба. У цій ситуації  він виступив як санітар Стрижня. Видно, недарма існує прислів'я «Де лелека водиться, там щастя родиться».

Ще одні "рятувальники" Стрижня, кілька десятків качок, розтинали майже чисту поверхню води і сиділи, наївшись, на зваленому дереві. Можливо, саме вони почистили таким чином Стрижень, бо ще тиждень тому вся річка в цьому місці була вкрита щільним шаром мертвої риби. Крім того, пройшов невеликий дощ, залишки риб придавило на дно, у результаті вода стала чистішою, і неприємний запах пішов. Видно, знає міська влада мудрість: якщо щось довго не робити, то воно саме зробиться.

Сапери чекали біля кам'яного намиву посередині пляжу. Неподалік берега вони вже знайшли залишки іншої ракети і помітили це місце саморобним буйком. Але місце, про яке йшлося у заявці, знаходиться в затоці, яку облюбували рибалки, прямо біля виходу з пляжу до Міськсаду.


Водолаз-сапер аварійно-рятувального загону ДСНС Олександр Лазебний у водолазному костюмі по воді перейшов до вказаного місця. Приблизно за десять метрів від лінії берега він зупинився, трохи відпочив, адже у воді водолазне обладнання відчувається не так важко і пірнув. По поверхні води пішли бульбашки від його підводного дихання. За кілька хвилин майже в тому ж місці над водою піднялася рука Олександра, один з пальців при цьому був направлений униз, що  означало - є. Виринувши, він повідомив, що знайшов уламок "Урагану" без хвоста, він встромився в мул по діагоналі.

Начальник групи піротехнічних робіт і підводного розмінування Євген Шкурський, що спостерігав за діями Олександра з берега, прокоментував ситуацію так, щоб це було зрозуміло нефахівцеві:
 - Погано, що уламок без хвостовика і без лопастей, не буде за що зачепитися гаком, коли будем його виймати. Зараз це порожня труба, раніше тут знаходився двигун від "Урагану, він ніс бойову частину, яка відлетіла за інерцією в якомусь напрямку та розкидала касетні елементи на висоті 500 метрів. Порожня труба, він же двигун, впала у воду.

Сапери покликали ближче оперативно-піротехнічну машину і почали прив'язувати мотузку до порожньої пляшки, яка слугує буйком. Олександр Лазебний знову пірнув і деякий час прикріплював мотузку до решток ракети.
Вийшовши на берег, він поспішив позбавитися важкого водолазного костюма і прокоментував свої дії:

 - За характерним розміром та формою видно, що це уламок від “Урагану”. Звичайно, важко перебувати і пересуватися в воді у водолазному костюмі з обладнанням вагою 80 кілограмів. Наразі знайдений уламок небезпечний щодо вибуху, але може поранити ноги. Через деякий час сюди приїде КРАЗ із маніпулятором та забере його.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Десна, пляж, снаряд, Ураган, рятувальники

Добавить в: