Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Двох пілотів, які потрапили в полон біля села Нова Басань – повернули додому

Двох пілотів, які потрапили в полон біля села Нова Басань – повернули додому

 

Українські пілоти Іван Пепеляшко та Олексій Чиж повернулись додому. Вони потрапили в полон російських окупантів 8 березня в районі села Нова Басань, що на Чернігівщині. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.Зусиллями силовиків їх було звільнено, зазначають у відомстві. Окупанти кілька разів змінювали місце утримання наших пілотів, зрештою їх доправили в СІЗО до міста Курськ, де вони були в камері ще з вісьмома українськими офіцерами.

За розповідями Івана Пепеляшка, більшість українських полонених мають поранення, але не отримують належної медичної допомоги.

«Хлопці тримаються, але у більшості рани почали гноїтися. Просили росіян дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно».

Також, за словами Олексія Чижа, кожен допит традиційно починався з путінської пропаганди.

«Примушували записувати пропагандистські відео. Якщо відмовлялись, погрожували, що перестануть перев’язувати рани товаришам. Казали, що будуть відрізати запалені частини - відрізатимуть по шматочку. Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує».

За інформацією ГУР МО, російські офіцери навіть під час допитів визнавали, що їхня операція провалилася і поставлених цілей вони не виконали.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пілоти, полонені, обмін

Добавить в: