Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Атрошенко наказав вирішити питання з позовами викладачів, яких відсторонили за відмову вакцинуватися
Рекламодателям

Радио
Радио

Атрошенко наказав вирішити питання з позовами викладачів, яких відсторонили за відмову вакцинуватися

 

Ситуація з позовами викладачів, які відмовились вакцинуватися, але бажають працювати з часом ускладнюється, адже багато з них подали позови до суду і успішно виграли. Судді призначають виплату компенсації за вимушені прогули, окрім цього задовольняють вимоги з компенсації на правничу допомогу адвокатам, деякі викладачі вимагають виплатити їм також відшкодування моральної шкоди.

При цьому кошти за відновлення прав викладачів мають платити територіальні громади зі своїх бюджетів, яким підпорядковані навчальні заклади. Раніше наш портал писав, що шість викладачів Школи мистецтв при Чернігівському музичному коледжі ім. Л.М. Ревуцького, відсторонених від роботи через їхню відмову вакцинуватися, подали позови до судів міста. Першою серед своїх колег 13 грудня отримала на руки рішення Деснянського райсуду на свою користь 24-річна Олена Вовк, згідно якого навчальний заклад підпорядкований Чернігівській обласній раді має нарахувати їй зарплату за час незаконного відсторонення, виплатити 6000 гривень на адвоката та покрити витрати на судовий збір у сумі 1816 гривень. 4 січня нового року у Деснянському суді було задоволено позов ще однієї учасниці цієї протестної групи, хореографа та керівника колективу сучасного та естрадного танцю “МіріданS” Олени Румянцевої.

Сьогодні, 1 лютого в ході ранкової розширеної наради у мерії очільник міста Владислав Атрошенко наказав начальнику управління освіти Василю Білогурі відпрацювати з юридичним відділом Чернігівської міськради питання про позови працівників сфери освіти міста.


- Подивіться перспективу того, щоб ці позови відправлять до відповідного міністерства. Це абсурдна ситуація, адже суди чітко розуміють, що ми не можемо не виконувати розпорядження влади, при цьому платимо за це з бюджету (компенсації за позовами викладачів - прим.авт.).

Також мер дав вказівку директору міськлікарні №2 Владиславу Кухарю - зв’язатися в телефонному режимі з міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком, а Білогурі - з міністром освіти та науки України Сергієм Шкарлетом, аби ті пояснили, яким чином виконувати постанови та вказівки МОЗ про відсторонення викладачів через небжання вакцинуватися від ковіду, якщо після цього вони звертаються до суду з позовами, а суди в свою чергу задовольняють їх і призначають виплату компенсацій.

- Постанова МОЗ, згідно якої невакцинованим вчителям не можна виходити на роботу, на мою думку, сумнівна, а питання про те, щоб змусить людину вакцинуватися на законодавчому рівні - дискусійне. При цьому управління освіти, яке знаходиться у вертикалі Міністерства освіти, державної вертикалі, зобов’язано виконувати всі документи та постанови уряду. Але, виконуючи ці постанови ми програємо суди.
- На нас накладають штрафи, але їх накладають на міський бюджет а не державний - це показник руйнації держави, адже подібні речы повинні бути скоординовані на рівні Мінюсту та МОЗ
, - зазначив Атрошенко.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Атрошенко, Білогура, Шкарлет, викладачі

Добавить в:
 
 


Центр Комплект