Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Де у Чернігові можна витратити «ковідну» 1000 гривень?

Радио
Радио

Де у Чернігові можна витратити «ковідну» 1000 гривень?

 

Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 09.12.2021 №1272 кожен українець, що пройшов повний курс вакцинації, має можливість використати 1000 гривень, розрахувавшись карткою єПідтримка. Де саме? Можна купити абонемент до спортзалу, квиток на потяг або літак у межах України, придбати книжки, відвідати театр, кінотеатр або музей.

Хочеться думати, що уряд зробив наголос на розвитку спорту та культури серед українського населення. Але чи це так насправді? Більше схоже, на вибір тих сфер діяльності, що відстають за грошовими вкладеннями жителями міст, на відміну від доходів аптек, супермакетів та сфери громадського харчування Чернігова.

А про села взагалі говорити смішно, вірніше, сумно. Хто із сільських жителів зараз відвідує клуб, щоб подивитися фільм? Не у кожного міського жителя зараз є час читати книги у паперовій палітурці, коли є можливість слухати аудіокниги, дивитися фільми, концерти та вистави у своєму ноутбуці. До того ж, більшість сільського населення не мають смартфонів, та й не всі смартфони оснащені функцією безконтактної оплати NFC. Виходить, уряд не переймається мешканцями сіл? Цікаво, куди підуть невикористані гроші?

Що й казати, враховуючи постійне подорожчання продуктів, ліків, та й взагалі всіх товарів широкого вжитку, багато хто вважає галузь використання цієї 1 000 гривень глузуванням над людьми. Чому не можна витратити гроші на свій розсуд? Адже кожна людина в Україні – вільна, і має право вирішувати, що їй робити і куди витрачати гроші. Чому з середини січня 2022 року уряд планує дати можливість придбати ліки на 1 000 гривень людям віком від 60 років? На їхню думку, люди у 30, 40, 50 не хворіють?

Залишилося відкритим питання терміну використання - за 4 місяці чи все ж таки протягом року? За інформацією в Інтернеті, цей момент ще вирішується. І таких питань постає у українців дуже багато. Однак, якщо нас ставлять у певні рамки, ми змушені шукати де ж нам найвигідніше витратити цю тисячу? І, провівши невелике розслідування, ми з'ясували, що не все так сумно – люди із задоволенням розлучаються з тисячею у спортзалах, театрах, кінотеатрі Multiplex та в Будинку книги. Отже, ми з’ясували наступне.1. Фітнес-клуб «Golden Sport», вул. Гоголя, 3
Тут, як розповіла директорка клубу Наталія Глянько, купівля абонементу чи оплата карткою індивідуального місячного тренування йде досить швидкими темпами. Звичайно, в центрі є термінал, яким за допомогою програми Goole Pay для смартфонів та Apple Pay для айфонів вже скористалися можливістю витратити 1 000 гривень понад 100 осіб віком від 20 років та старших. Ціни на абонементи такі:
- безлімітний абонемент – 440-550 грн.;
- абонемент «Teenager» – 400 грн.;
- абонемент «All Year Sport»– 1400 грн./3 міс., 2500/6, 4000 грн./рік;
- одноразовий візит – 100 грн.;
- індивідуальний тренінг – 90 грн.2. Плавально-оздоровчий комплекс «Десна Аква Спорт», проспект Перемоги, 34
Інформацію нам надала адміністратор комплексу Ірина Ковальова:
- Ми пропонуємо нашим постійним та новим клієнтам витратити 1000 гривень на наступні види послуг:
- басейн для дорослих - 225 грн./1 інд.заняття; 1 750 за 4 заняття та 2 625 за 8;
825 грн. за 4 групові заняття, 1 375 грн. за 8 групових занять;
- басейн для дітей віком від 7 до 15 років – 225 грн./1 інд.заняття; 1375 за 4 заняття та 2250 за 8; 1140 грн./8 групових занять, 1320 грн. за 12;
- тренажерний зал – 180 грн./1 персональне заняття, 1360 за 8 та 1880 за 12 занять;
- фітнес-програми згідно з прайсом;
- дитячий фітнес – 150 грн./інд. заняття; 450/4 груп. заняття;
- масаж – 360 грн.
- пілінг (шоколадний, аромамаслений, виноградний) – 380 грн.;
- хамам (турецька лазня) – 400/700 грн. за 1 процедуру;
- СПА-процедури – 800 грн./1 чол.; 1500 грн./2 особи; 2700/4 чол.;
- душ Шарко – 180/240 грн. за 1 процедуру;
- соляна кімната для дорослих – 110 грн./разовий сеанс, 1000/10 сеансів, 1600/20 сеансів;
- соляна кімната для дітей від 10 до 15 років - 90 грн./разовий сеанс, 800/10, 1200/20 сеансів.

Ми ще не підраховували скільки саме людей витратили у нас 1000 гривень від держави, але думаємо, що на цей час використали у нас цю можливість понад 50 осіб. У нас звичайно є термінал і люди розплачуються карткою за допомогою своїх телефонів за програмою Google Pay або Apple Pay. В основному, батьки розплачуються за дитячі (від 7 до 15 років) персональні та групові абонементи до басейну та купують собі абонементи до тренажерного залу. Також, у дорослих попитом користуються СПА-центр, всі види масажу, душ Шарко, турецька лазня хамам. Середній вік дорослих – 30+.3. Фітнес центр «PROfit», проспект Миру, 49 (ЦУМ Мегацентр, 2 поверх)
Директорка фітнес центру Дарія Капустян розповіла:
– У нас зараз дуже багато нових клієнтів завдяки можливості оплати карткою «Є підтримка». Люди приходять абсолютно різного віку. Очевидно, багато тих, хто раніше хотів займатися в тренажерному залі, але все відкладав на потім. Усі власники смартфонів з функцією NFC оплачують миттєво та легко. А ось ті, у кого цієї функції немає, змушені встановлювати картку на чужий смартфон із цією послугою, або ж чекати на обіцяний випуск пластикової картки. Точно щодо кількості клієнтів, які сплатили за послуги нашого фітнес центру, саме картою «єПідтримка», сказати складно. Сьогодні відсотків 60 від усіх оплат були карткою єПідтримка. Можна припустити, що скористалися карткою понад 100 осіб. Окрім нових клієнтів, майже всі наші постійні витратили свою тисячу від держави саме у нас.

Вартість безлімітного абонементу у фітнес центр Pro Fit на місяць - 693 грн. Наразі діє акція – абонемент на 100 днів за 1 000 грн. Вважаю, це чудова можливість привести себе у форму!
Вартість одного відвідування тренажерної зали коштує 120 грн.; персональне тренування – 250/300 грн. за 1 годину та 2300/2700 за 10 занять.4. Яна Fitness Center для жінок, вул. Рокосовського, 70
Інформацію надала Жафярова Ірина, фітнес директор клубу:
- Складно підрахувати, скільки людей вже скористалися можливістю витратити 1000 гривень, але мабуть 50-60 осіб. Більшість із них – це наші постійні клієнтки, які з радістю отримали бонус для підтримки здорового способу життя. Нам дуже приємно, що багато хто повернувся після перерви в тренуваннях і приходить до нас сім'ями - чоловіки із задоволенням підтримують дружин і дочок у бажанні тренуватися. І це незважаючи на те, що наш клуб завжди вважався за жіночий. Вік відвідувачок абсолютно різний, але все-таки переважно леді після 30.
Якщо у людини немає телефону з функцією безконтактної оплати, на жаль, на даний момент ми не маємо можливості приймати оплату карткою еПідтримка онлайн. Сплатити можна лише через термінал за допомогою телефону. Безперечно, якщо виникають питання, як саме розплатиться, адміністратори рецепції з люб'язністю допомагають. З практики, якщо чесно, лише кілька разів люди знали, як робити оплату. Але зараз, маючи досвід, наші працівники використовують усі можливі варіанти. Трапляються іноді проблеми з банком, в якому оформлена картка для еПідтримка, але це вже, на жаль, не наша компетенція.
Ось деякі розцінки з нашого прасу:
Фітнес (групові програми) - 850 грн./1 міс., 770/10 занять, 4300/6 міс., 7 800 грн./рік;
Тренажерний зал – 615 грн./1 міс., 1695/3 міс., 3090 грн./6 міс., 5580грн./рік;
Дитячий фітнес – 80 грн./1 заняття, 550 грн./8 занять/міс.є5. Магазин «Будинок книги», проспект Миру, 45
Заступниця директора «Будинок книги» Наталія Апанасько вважає, що покупки в магазині різко зросли завдяки тому, що окрім книжок тут можна придбати багато чого цікавого та корисного для дітей. Тобто абсолютно всі товари, які є у магазині, можна купити за нараховану 1000 гривень. Тому, до «Будинку книги» кинулися студенти та батьки, які прагнуть витратити «ковідну» тисячу на те, на що раніше доводилося економити гроші. Крім різних книг у паперовій палітурці тут можна купити канцелярські товари (зошити, олівці, ручки, фломастери тощо - все, що потрібно для навчання в школі чи інституті), картини-розмальовки по номерах, іграшки (машинки, ляльки), пазли та ігри для розвитку дітей різного віку, і навіть лото, в яке можна грати всією сім'єю. Скільки людей використали свою тисячу у Будинку книги буде відомо у кінці січня, коли підіб'ють підсумки за січень місяць. Але таких виручок адміністрація магазину давно не пам'ятає.
Розрахуватися карткою єПідтримка можна, як за допомогою безконтактної оплати у телефоні у терміналі або на сайті книжкового магазину https://domknygy.org.ua/.6. Обласний академічний музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка, проспект Миру, 23
Відповідь нам стосовно того, наскільки активно городяни купують квитки на спектаклі та новорічні програми за допомогою картки єПідтримка, надав заступник директора театру Олександр Майшев:
- Насправді, вже десятки чернігівців скористалися такою нагодою – використати кошти від держави на придбання театральних квитків за допомогою картки єПідтримка. Взагалі, ми одні з перших, хто почав приймати через термінал цю тисячу. Вже 19 грудня у нас відбулися перші спроби. Звісно, щоб придбати квиток у касі театру, потрібно мати смартфон із можливістю безконтактної оплати NFC. Якщо такої можливості здійснити оплату безконтактно немає або ви не хочете виїжджати з дому - є інший варіант: купити квитки онлайн за посиланням https://bit.ly/ticketsboxtheatre. За вчорашньою статистикою у касі продано 70 квитків, через Інтернет - більше 360. Тобто покупка квитків за допомогою картки єПідтримка через Інтернет збільшилась майже на 300%. Це відбувається тому, що у багатьох наших глядачів в смартфонах немає функції NFC (безконтактної оплати через додаток). Ми ввели функцію сканування камерою QR-кода, щоб усі бажаючі могли придбати квитки до нашого театру у касі або в Інтернеті.
Діти до 5 років можуть дивитися виставу чи новорічну програму безкоштовно без надання окремого місця, тобто якщо один з батьків тримає дитину на руках. Дитяча вистава коштує 60 гривень, для дорослих – до 200. Середній вік наших відвідувачів помолодшав. Якщо 5 років тому основна категорія глядачів була 50+, то зараз – 37-42 років. Завітайте до нас, ми завжди раді всім шанувальникам театрального мистецтва!7. Чернігівський обласний молодіжний театр, ул. Родимцева, 4
Заступник директора театру Ірина Грабова розповіла наступне:
- Так, звичайно ви зможете використати «ковідну тищу» на квитки до нашого театру, якщо маєте картку єПідтримка та смартфон із можливістю безконтактної оплати NFC. Без такої функції розрахуватися карткою неможливо. З того часу, як люди відкрили картки єПідтримка, приблизно 50-60 осіб у нас придбали квитки на дитячу виставу «Мрії Лускунчика» та новорічну розважальну програму «Лофт». Можу сказати, що театр отримав від цієї картки 30-35 тисяч гривень. Нажаль, бабусі, які теж полюбляють наш театр, не мають смартфонів. Отже не можуть завантажити додаток Дія та отримати 1000 гривень допомоги від держави. Взагалі, бажаючих використати ці кошти, купивши квиток, чимало. Вже з 18 січня у нас починається інший репертуар. Вашій увазі буде представлена культова, топова вистава «Полліанна» за Е.Портером, осучаснена «Кассандра» Лесі Українки та мелодрама «Остання гавань» за мотивами Т.Уільямса.8. Кінотеатр Multiplex у ТРЦ Hollywood, вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 1В
Більш детальну інформацію про кількість людей, які скористалися можливістю витратити 1000 гривень та чи можна розплатитися карткою єПідтримка на сайті bit.ly/3DYBsOT, менеджер кінотеатру нам не надав, посилаючись на те, що не має таких даних. Навіть не назвав своє ім’я та прізвище.
Але ми дізналися, що звичайно у кінотеатрі можна розрахуватись карткою єПідтримка через термінал та відвідати улюблені фільми. За спеціальною пропозицією для карток єПідтримка від ПриватБанку за 1000 гривень у кінотеатрі Мультиплекс можна придбати абонемент у кіно, розрахований на 11 квитків на місця категорії GOOD. Карта єПідтримка діє на:
- квитки в кіно усіх категорій
- попкорн та снеки
- безалкогольні напої
- іграшки.
І не діє на алкогольні напої (пиво, вино, міцний алкоголь, коктейлі).

Судячи з отриманої інформації найбільшим попитом користується басейн для дорослих та дітей, СПА-процедури, турецька лазня хамам та пілінг для жіночої половини населення міста у комплексі Десна Аква; вистави у театрах та мабуть, у кінотеатрі Multiplex, що знаходиться у ТРЦ Hollywood. А побив усі рекорди з грошових виручок від населення міста, звичайно, Будинок книги. Але не тому, що наші люди багато читають, а тому що окрім книг, там можна купити багато всякої всячини для дітей – від іграшок та пазлів до рюкзаків та канцелярських товарів, необхідних для школи.

Наталія Вербицька

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фітнес, книги, театр, квитки, гроші

Добавить в:
 
 


Центр Комплект