Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Держгеокадастр затвердив межі РЛП «Ялівщина», туди ввійшли й 20 скандальних ділянок приватних осіб

Держгеокадастр затвердив межі РЛП «Ялівщина», туди ввійшли й 20 скандальних ділянок приватних осіб

 

В держгеокадастрі зареєстровані межі регіонального ландшафтного парку "Ялівщина". Про це повідомив голова Чернігівської ОДА В'ячеслав Чаус під час сесії обласної ради сьогодні, 22 грудня. За його словами, тепер затверджена територія парку складає 168,7 га землі.

"Згідно з процедурою, відповідний документ буде відображений в електронному реєстрі завтра (23 грудня, — ред.). Наступний крок — розробка проєкту зонування парку, що дасть змогу зберегти особливо цінні природні комплекси Ялівщини від руйнування та антропогенного навантаження", — додав Чаус.

На цю подію зреагував і відомий чернігівський правозахисник Олександр Гашпар дописом у Фейсбук:

Більш ніж 7,5 років минуло з моменту прийняття рішення Чернігівської обласної ради про створення регіонально - ландшафтного парку "Ялівщина" до сьогоднішнього дня, коли межі РЛП "Ялівщина", попри шалений супротив певних осіб, які мали інші плани на окремі ділянки цього унікального природного комплексу, були встановлені в натурі і на публічній кадастровій карті з'явився відповідний шар території об'єкту ПЗФ.
Тож хочу подякувати усім хто доклався до цього і привітати усіх причетних!

П.С. Ну і як ви можете побачити на кадастровій карті, ділянки між гаражним кооперативом і кладовищем, де останні місяці йшла масова вирубка дерев, також увійшли до меж РЛП, тому тестю міського голови, пану Шепелю і пану Гармашу слід забути про ідею зведення на цій території чергового коттеджного містечка. Доведеться тільки саджати картоплю )
На фото знімок з кадастрової карти України, аби побачити яку площу тепер охоплює РЛП оберіть м.Чернігові та у правому верхньому меню поставте галочку на пункті "Нові шари" і оберіть "Природно-заповідний фонд"

Нашому виданню він повідомив, що таки справді - скандальні 20 земельних ділянок, які були закріплені за людьми наближеними до владних кабінетів - тепер у межах РЛП і це вже видно на кадастровій карті України, ввійшов туди також і невеличкий півострів, які орендує родина рестораторів Осіковських а також територія Дитячого туристичного центру. Як то кажуть, кращого подарунку під ялинку чернігівцям годі і бажати!

Гашпар сказав, що адміністрація РЛП має окремим проєктом зробити зонування, після якого для кожної зони встановлюється конкретний вид використання, зокрема: рекреаційна, природоохоронна, оздоровча, історико-культурна та наукова.
Нагадаємо, питання захисту "Ялівщини" від будь-якого "бізнесового" використання неодноразово порушували громадські активісти.

Востаннє, громадськість мітингувала під стінами міської ради під час сесії 25 листопада. Тоді люди виступали проти надання дозволу фонду комунального майна на відведення 3,5 гектарів землі центру дитячо-юнацького туризму в Ялівщині.
Джерело: "Суспільне Чернігів", Олександр Гашпар

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ялівщина, Чаус, Шепель, Гашпар

Добавить в: