Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Великий Дирчин відійшов до Седнівської громади
Рекламодателям

Радио
Радио

Великий Дирчин відійшов до Седнівської громади

 

Великий Дирчин відійшов до Седнівської громади. Які зміни відчули на собі його жителі?

Седнівська територіальна громада була створена в 2020 році. До її складу увійшли вісім населених пунктів, серед яких і Великий Дирчин. Попри бажання значної частини жителів села приєднатися до Городнянської громади, населений пункт таки приєднали до Седнева. Тож люди, серед яких залишилось і чимало наших читачів, пристосовуються до життя в нових умовах.Микола Лапа, староста Великодирчинського старостинського округу поділився своїми враженнями від співпраці з Седнівською територіальною громадою. До старостату сьогодні входять три села: Великий та Малий Дирчини і Лашуки. На сьогоднішній тут проживають 315 громадян, серед яких семеро школярів та двоє дошкільнят, які їздять у Смичинські навчальні заклади.

— Я ще «молодий» староста. Працюю близько року. Жителі й досі неоднозначно реагують на об’єднання з Седневим, а особливо тоді, коли потрібно вирішувати проблему. Наприклад, помирає людина. Поліція приїжджає чернігівська, довідку я тут видав, що людини поховали і що потрібно отримати пенсію, для счого треба їхати в Городню, бо пенсійного відділу в Седневі нема. Є незручності й з оформленням довідок чи субсидій. Бланки у нас є в наявності. Ми заповнюємо їх, потім веземо в Седнів до людини, яка вводить всю інформацію в електронну базу. Цю інформацію відправляють на Чернігів. І в призначений час наш діловод повинна привезти той самий пакет документів у Чернігів, щоб підтвердити інформацію. Це погодьтеся, не досить зручно. Зараз нам обіцяють відкрити доступ до електронної бази, щоб було легше працювати.

Не менш важливим для жителів села є те, щоб їм вчасно надавали допомогу швидкої чи пожежної служб.


— Пожежники швидко реагують та приїжджають на виклик, оскільки у Седневі є своя пожежна станція. Стосовно швидкої допомоги теж проблем з викликами немає. Якщо телефонуєш 103 — бригада приїжджає, — каже староста. А от поштовим сервісом люди не дуже задоволені, бо у Великий Дирчин машина приїжджає в суботу, а в Лашуки — в середу. — Раніше пошту привозили в п’ятницю, а зараз — лише в суботу. Нам такий графік некомфортний у робочих питаннях, бо навіть з відправкою листів постає проблема. Є запити, відповіді на які потрібно дати протягом 10 днів.

Відповідь може бути сформована одразу ж, але поки ми дочекаємося пошти й відправимо… А жителям Лашуків газета районна приходить аж в середу. Завтра вже новий номер, а вони ще старий не бачили. Оголошення, які є в газеті, часто вже не актуальні, бо проходить майже тиждень після їх публікацій й програма теж вже не потрібна.

Седнівська громада досить молода й тільки починає налагоджувати свою роботу, нарощувати служби та відділи, які надаватимуть людям якісні послуги. На жаль, поки що у них не має комунальної служби, яка б розчищала дороги взимку, обкошувала узбіччя та інше.

— Минулого року нам допомагали з розчисткою доріг взимку фермер з Конотопу Василь Богдан та фермер з Макишина Сергій Довгань. Якби не Василь Іванович, то трапився би колапс, бо задувало страшно. Менший трактор не справлявся. Добре, що у нас тут є трохи дачників-городнянців, які потрохи допомагають, наприклад, ремонтом дороги чи фінансово на свята, або ж ось наш житель Григорій Іванович хоче видати книжку про історію села, то теж дехто виділив копійку. Не забувають про нас й Віктор Малофій, який у Лашуках грубу подарував для клубу минулого року, «Аграрні інвестиції» купили костюми для нашого ансамблю цьогоріч. Тож так і виживаємо.

Мабуть, найболючішою подією для великодирчинців стало закриття стаціонарного відділення терцентру. Двадцять людей залишились без роботи, а знайти в селі нову не те що важко, а взагалі неможливо. Тому процес адаптації в нових умовах є досить болючим. Однак життя продовжується, й залишається сподіватись на позитивні зміни. А ми писатимемо про життя людей і у Великому Дирчині, і в Малому, й у Лашуках. Бо там живуть наші читачі, які нам не байдужі.

Джерело: Новини "Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великий_Дирчин, Седнівська, громада, Лапа

Добавить в:
 
 


Центр Комплект