GOROD.cn.ua

Великий Дирчин відійшов до Седнівської громади

 

Великий Дирчин відійшов до Седнівської громади. Які зміни відчули на собі його жителі?

Седнівська територіальна громада була створена в 2020 році. До її складу увійшли вісім населених пунктів, серед яких і Великий Дирчин. Попри бажання значної частини жителів села приєднатися до Городнянської громади, населений пункт таки приєднали до Седнева. Тож люди, серед яких залишилось і чимало наших читачів, пристосовуються до життя в нових умовах.Микола Лапа, староста Великодирчинського старостинського округу поділився своїми враженнями від співпраці з Седнівською територіальною громадою. До старостату сьогодні входять три села: Великий та Малий Дирчини і Лашуки. На сьогоднішній тут проживають 315 громадян, серед яких семеро школярів та двоє дошкільнят, які їздять у Смичинські навчальні заклади.

— Я ще «молодий» староста. Працюю близько року. Жителі й досі неоднозначно реагують на об’єднання з Седневим, а особливо тоді, коли потрібно вирішувати проблему. Наприклад, помирає людина. Поліція приїжджає чернігівська, довідку я тут видав, що людини поховали і що потрібно отримати пенсію, для счого треба їхати в Городню, бо пенсійного відділу в Седневі нема. Є незручності й з оформленням довідок чи субсидій. Бланки у нас є в наявності. Ми заповнюємо їх, потім веземо в Седнів до людини, яка вводить всю інформацію в електронну базу. Цю інформацію відправляють на Чернігів. І в призначений час наш діловод повинна привезти той самий пакет документів у Чернігів, щоб підтвердити інформацію. Це погодьтеся, не досить зручно. Зараз нам обіцяють відкрити доступ до електронної бази, щоб було легше працювати.

Не менш важливим для жителів села є те, щоб їм вчасно надавали допомогу швидкої чи пожежної служб.


— Пожежники швидко реагують та приїжджають на виклик, оскільки у Седневі є своя пожежна станція. Стосовно швидкої допомоги теж проблем з викликами немає. Якщо телефонуєш 103 — бригада приїжджає, — каже староста. А от поштовим сервісом люди не дуже задоволені, бо у Великий Дирчин машина приїжджає в суботу, а в Лашуки — в середу. — Раніше пошту привозили в п’ятницю, а зараз — лише в суботу. Нам такий графік некомфортний у робочих питаннях, бо навіть з відправкою листів постає проблема. Є запити, відповіді на які потрібно дати протягом 10 днів.

Відповідь може бути сформована одразу ж, але поки ми дочекаємося пошти й відправимо… А жителям Лашуків газета районна приходить аж в середу. Завтра вже новий номер, а вони ще старий не бачили. Оголошення, які є в газеті, часто вже не актуальні, бо проходить майже тиждень після їх публікацій й програма теж вже не потрібна.

Седнівська громада досить молода й тільки починає налагоджувати свою роботу, нарощувати служби та відділи, які надаватимуть людям якісні послуги. На жаль, поки що у них не має комунальної служби, яка б розчищала дороги взимку, обкошувала узбіччя та інше.

— Минулого року нам допомагали з розчисткою доріг взимку фермер з Конотопу Василь Богдан та фермер з Макишина Сергій Довгань. Якби не Василь Іванович, то трапився би колапс, бо задувало страшно. Менший трактор не справлявся. Добре, що у нас тут є трохи дачників-городнянців, які потрохи допомагають, наприклад, ремонтом дороги чи фінансово на свята, або ж ось наш житель Григорій Іванович хоче видати книжку про історію села, то теж дехто виділив копійку. Не забувають про нас й Віктор Малофій, який у Лашуках грубу подарував для клубу минулого року, «Аграрні інвестиції» купили костюми для нашого ансамблю цьогоріч. Тож так і виживаємо.

Мабуть, найболючішою подією для великодирчинців стало закриття стаціонарного відділення терцентру. Двадцять людей залишились без роботи, а знайти в селі нову не те що важко, а взагалі неможливо. Тому процес адаптації в нових умовах є досить болючим. Однак життя продовжується, й залишається сподіватись на позитивні зміни. А ми писатимемо про життя людей і у Великому Дирчині, і в Малому, й у Лашуках. Бо там живуть наші читачі, які нам не байдужі.

Джерело: Новини "Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великий_Дирчин, Седнівська, громада, Лапа