• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Кобзар Василь Нечепа шукає нових господарів cтраусу Мартину


Кобзар Василь Нечепа шукає нових господарів cтраусу Мартину

— Цього парубка Мартина треба кудись дівати. Можу продати. Він жив собі спокійно з Галею. Підріс Ваня. Тепер Мартин зажурений: Галя обрала Ваню, — розповідає про чорного довгошийого страуса 71-річний Василь Нечепа кобзар-лірник, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка.Живуть страуси, як і майже сотня інших птахів (кури, гуси-холмогори, качки, цесарки, індокачки, бійцівські півні), у Козацькому центрі в Носівці. Центром Василь Григорович називає батьківське обійстя на 60 сотках землі. Тут і хата, вбрана рушниками, і речі старовинного вжитку, як у музеї. І кімната Тараса Шевченка з копією його посмертної маски і репродукцією
прижиттєвого портрета. Також парк Тараса — 200 дерев, висаджених до 200-річчя Шевченка. А ще верба. Її посадив особисто Нечепа. З маленької гілочки, з верби, якою опікувався Шевченко на Косаралі. Дерево вже вище десяти метрів. І коли митець іде на гастролі світом, відрізує гілочки, які потім дарує шанувальникам.

— Було ще в мене багато голубів. Пороздавав, деякі розлетілися. Внадилася лисиця з двома лисенятами, чимало птиці повитягувала, та страусів вона не візьме. Страус так б’є ногою, що дошку-сороківку може пробити. Мої ребра вже тричі по-

I страждали. Ось у червні був перелом одного ребра зліва зі зміщенням.

Я пішов згрібати пір’я. Дивлюся, Ваня 1 на мене біжить. Я — у стійку, голову І руками прикрив. Удар — і полетів Василь І далеко, — пригадує кобзар. — Торік теж В згрібав пір’я і потрапив у немилість. Див-js люсь, поглядає, а у мене в руках лопата. Я розвертаюся, він відбіг метрів на десять, а тоді на шаленій швидкості — на мене. Такі птахи розвивають швидкість до 70 кілометрів на годину, і до цього мені попадало, щось йому не сподобалося.

Та Ваню я нікому нізащо не віддам, хай вже бігає за Галею. Я ж його з тримісячного віку витішив. Вітаміни купував. Коли я його придбав, назвав Галею, думав, дівчинка. Воно таке було ніяке. А виріс, вимахав чорний красень, стало зрозуміло — самець. Отож перейменував його на Ваню. Був у мене ще один страус, але він чомусь загинув.

З’явилися у господарстві і Галя, й Мартин. Ваня і Галя однолітки, їм по п’ять. Мартину — шість років.— За скільки ви хочете продати Мартина?

— Не знаю. На м’ясо навіть за великі гроші не віддам. Коли я їх купував у Мелітополі на фермі, то один коштував 1500 євро.

Мені віддали за 1500 доларів.


Чужі люди цю птицю побоюються, а я люблю. Паркан у мене двохметровий, та якось один зі страусів потрапив до сусідів. Вони кричать. А я пішов, надів йому на голову ' чулок і як п’яного дядька привів назад у двір.

— Василю Григоровичу, ви згрібали пір’я. Збираєте його на продаж?

— Страусине пір’я, м’ясо, яйця дорогі.

Пір’їнки я дарую діткам, які приходять до мене на екскурсії. У гетьманів, королів було перо на головному уборі, то страусине. І малим буде пам’ять про відвідини центру.

Яйця я передавав за кордон друзям. Сину — в Київ. І мені кухар омлет готувала, смак неперевершений. А одне в Носівці купили як подарунок на весілля. Прийшли, питають: «Почім?» Кажу, скільки дасте.

«500 гривень». Забрали ще й пір’я. Оформили красиво у вазі. Так от скільки і яких коштовних подарунків молодятам тоді не дарували, а вони і гості і до сьогодні про яйце пам’ятають.

— А як ви на гастролях, хто опікується живністю?

— Сусіди. Я готую порції на стільки днів, на скільки від’їжджаю. Ось днями виступатиму у Львові на фестивалі. З 2014 року багато разів виступав у зоні АТО. В окопах, там, де вбили оперного співака Василя Сліпака. Тільки завдяки бійцям десятої гірської-штурмової бригади я залишився живий. Вони знешкодили ворожий розрахунок.

Я ніколи не лишаю птахів без запасу. Купую їм зерно, капусту тощо. Картоплі я не саджу. У мене у дворі ставок з карасями. Багато рослинності і дерев. Страуси їдять яблука, груші, сливи, персики, горіхи, листя берези, шовковиці, хріну, морквиння.

* * *

На сайті OLX за дорослих африканських страусів (бо є що австралійські) просять від тисячі до 1200 доларів. Самки дорожчі за самців.

Валентина Остерська, «ВісникЧ» №38 (1845) від 23 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Нечепа, кобзар, Носівка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект