• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » За п'ять тисяч гривень на гектар фермер Кірдан не повернеться до гречки


Радио

За п'ять тисяч гривень на гектар фермер Кірдан не повернеться до гречки

«Виробники круп’яних культур отримають державну компенсацію, Для компенсації Мінагрополітики виділило 50 мільйонів гривень державної підтримки. Ми очікуємо, що це дасть змогу зупинити зростання цін на гречку, просо, жито та овес», — повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.Мова йде про суму до п’яти тисяч гривень на гектар (але не більше 300 гектарів) для сільгоспвиробників.

— Гречка, просо, жито і овес — непопулярні культури на Чернігівщині, — коментує Олександр Щербатий, начальник відділу землеробства, Інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці обласного департаменту агропромислового розвитку. — Кількість посівних площ під гречку і жито цього сезону дещо зросла, у порівнянні з попереднім, проса І вівса — зменшилась.

За даними департаменту:— Такі коливання більш-менш відбуваються постійно, — говорить Олександр Анатолійович.


— Куди звертатись, щоб отримати гроші?

— Як тільки постанова буде підписана, департамент АПК створить обласну комісію, до якої треба буде подавати заяви та пакет документів, — пояснив Олександр Щербатий. — Головне, - щоб підписали не першого жовтня, а раніше, бо не встигнемо ні комісію створити, ні сільгосппідприємства заявки оформити.

За даними агротрейдерів, середня закупівельна ціна за тонну гречки досить висока — 20 тисяч гривень. Та плюс п'ять тисяч на гектар поля.

— Чи достатньо п'яти тисяч гривень компенсації за гречку?

— Ми її вирощували в позаминулому році, зараз перейшли на пшеницю, — описує ситуацію з власного погляду Максим Кірдан, голова фермерського господарства «Павлодар» (Жадово, Семенівіцина). — Громка потребує серйозного догляду, внесення .великої кількості добрив, а вартість якісних препаратів висока, Тому, думаю, п’ять тисяч на гектар мало сприятимуть поверненню до гречки.

А колись ми були гречкосіями...

Bікторія Товстоног, «ВісникЧ» №32 (1839) від 12 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аграрії, Товстоног, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект