• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Історик розповів навіщо на Валу зводять Катерининський бастіон


Історик розповів навіщо на Валу зводять Катерининський бастіон

Бастіон з двома гарматами та видом на Катерининську церкву будують на Валу. Це стилізація споруди для артилерії, яка стояла там у XVIII столітті, розповів історик Олександр Бондар.Нагадаємо, про те що, є задумка створити такий бастіон повідомив наприкінці липня очільник Управління ЖКХ ЧМР Ярослав Куц наприкінці липня:
"Всі кроки, всі питання вирішувались через обговорення з "Черніговом стародавнім" та з істориками. Саме історики запропонували облаштувати Катериненський бастіон. Зовнішня підпірна стіна буде до верху засипана землею, так як це було в стародавні часи. Зверху буде земля і все буде закатано рулонним газоном", - розказав журналістам Куц.

«Справжній бастіон був у три рази більшим. Як і всі бастіони, оскільки на них мала розміщуватися артилерія. На початку XVIII століття Чернігів було перетворено на таку потужну земляну фортецю, яка б витримувала артилерійські бої. Тому тут спорудили бастіон. Це сталося між 1712 та 1718 роками», - каже Олександр Бондар.

Бастіон проіснував до 1799 року. Тоді ліквідували фортецю і почали розбивати бульвар. Нинішній бастіон змістили на 15 метрів від місця, де стояв попередній. Все тому, що при будівництві треба було б заступити на тротуар, а вид на Катерининську церкву закривали б дерева, каже історик.


«Головне при будівництві цього бастіону було якомога менше земляних робіт, оскільки Вал – це археологія, це пам’ятка національного значення. Тому головне завдання було – не нашкодити».

На самому бастіоні для знімку зможуть вміститися до 14 людей.

«Це буде така собі зона відпочинку, фотозона, оскільки саме з цього бастіону відкривається вид на Катерининську церкву, вид на дорогу та гарматну алею», – розповів Олександр Бондар.

Зведення бастіону з видом на Катерининську церкву – один із етапів капітального ремонту Валу.«Частково виконані основні роботи – це залита бетонна основа. Бетон заливався на свайне поле. Для того, щоб зменшити навантаження на ґрунт, зменшити його вагу. Далі будуть виконані оздоблювальні роботи. Облицьоване все клінкером і встановлено дві гармати на бастіоні», – розповів заступник начальника управління ЖКГ Чернігівської міськради Євгеній Дейнеко.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бастіон, Бондар, реконструкція

Добавить в:
 
 


Центр Комплект