• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як виглядатиме Вал у Чернігові після ремонту


Талион

Як виглядатиме Вал у Чернігові після ремонту

 

Ремонт Гарматної Алеї на верхньому Валу мають завершити до Дня Незалежності. Таке завдання поставив міський голова на ранковій нараді під час обговорення підготовки до свята. Начальник управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц повідомив, що 80 відсотків робіт вже виконано. До 24 серпня залишилося закінчити укладання клінкерної плитки, встановити лави, світильники, облаштувати підпірні стіни, зробити нові бійниці під гармати.Ярослав Куц начальник управління ЖКГ ЧМР:

- На сьогоднішній день вже виконані всі роботи по прокладанню всіх мереж - освітлення, інтернет та поливальні, для того, щоб ті газони, які йдуть вздовж гарматної алеї поливалися і залишалися в достойному вигляді, так як зараз вони виглядають на нижній частині.

- Всі кроки, всі питання вирішувались через обговорення з "Черніговом стародавнім" та з істориками. Саме історики запропонували облаштувати Катериненський бастіон. Зовнішня підпірна стіна буде до верху засипана землею, так як це було в стародавні часи. Зверху буде земля і все буде закатано рулонним газоном.

- Відповідно до розробленої проєктної документації, яка пройшла експертизу вартість 67 млн. гривень - включаючи археологію і технагляд. Але дещо змінено проєктне рішення - спершу підпірні стіни планували роботи з бетону, а ми будемо робити з фундаментного блоку. Тобто є певні зміни, але сума не зміниться.

На алеї з’явиться Катерининський бастіон, з якого відкриється вид на Катерининську церкву. Ярослав Куц переконаний, це місце на Валу стане окрасою і додатковою фотозоною для туристів.

Рулонний газон буде укладено і вздовж Гарматної алеї. Дерева, які стоять не в траві, а на тротуарі, задекорують чавунними решітками в стилі дерев’яного різьблення, традиційного для Чернігова. Ліхтарі будуть такими самими, як у нижній частині Валу. Крім освітлення вздовж алеї, підсвітять гармати, пам’ятник Шевченку. Лави будуть одно- і двосторонні, аби зручно оглядати і храми на Валу, і Катерининський собор.

Гарматна Алея колись виконувала функцію захисної споруди, каже Ярослав Куц. Сьогодні це найулюбленіше місце для містян і гостей Чернігова. Офіційне відкриття оновленого Валу очікується 24 серпня.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонт, Вал, Куц

Добавить в:
 
 


Центр Комплект