• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Люди чекають, коли відкриється обіцяна амбулаторія в Хоробичах


Талион

Люди чекають, коли відкриється обіцяна амбулаторія в Хоробичах

 

У 2018 році в рамках проєкту реформи сільської медицини в Хоробичах розпочали будівництво амбулаторії сімейної медицини. Ми неодноразово розповідали читачам про початок і етапи її будівництва. Спочатку картина виглядала досить обнадійливо. Але потім справа ніби «зависла на мертвій точці». Вже минуло два роки, а в приміщенні, яке починало так стрімко зводитись, і досі не завирувало життя. амбулаторії досі стоїть пусткою з зачиненими дверима. До прогнозованої дати відкриття мешканці Хоробич ставляться досить скептично.Оксана КУГУК: — Амбулаторія в такому вигляді, як сьогодні, стоїть від осені. Було, що одного дня приїжджали два чоловіки й оглядали там щось, але після цього навіть в сільську раду не зайшли до Світлани Олександрівни, діловода, бо староста на лікарняному. Гроші з бюджету ми витратили, а амбулаторія й досі не працює. Вже й фасад зробили, й всередині проведені електроенергія та каналізація — зовсім трішки залишилося, але ніхто нічого не робить. Люди обурюються, але вплинути на процес будівництва не можуть.

Наталя АВТУШИНА: — Амбулаторія нам вкрай необхідна. Більшість селян страждають на остеохондроз. Колись у нашому фельдшерському пункті був електрофорез, ця процедура багатьом допомагала. Нам вкрай потрібен і кабінет електрофорезу, й інгалятор, й медпрацівник, який міг бт ставити крапельниці. Хіба ж наїздишся джля цього в городню з нашими пенсіями. Дякуємо Олесі, нашій фельдшерці, яка не відмовляє нам у допомозі. Й уночі, й вдень виїжджає на виклики, не залишає людей сам на сам з хворобами. Вона молодець, чуйна й добра. Але амбулаторія для нашого великого села потрібна. От тільки коли вона нарешті буде?

Валентина ЯКОВЕНКО: — У селі залишилось багато літніх людей, які потребують нагляду та консультацій лікаря. Дітейхоч і не дуже багато, але ж їх треба виростити й виглядіти здоровими. Та що там казати — доступна лікарська допомога нам вкрай потрібна. От зараз, наприклад, мене мучить зубний біль. Працювала б амбулаторія — я б пішла до стоматолога. А так терплю. По такій спеці хіба кудись наїздишся?

Любов КАМКО: — Я після інсульту, й мені потрібно щораз їхати в Городню, щоб пройти курс лікування під капельницями. Це займає зайвий час та кошти, щоб їздити. Амбулаторія якби запрацювала яке б полегшення людям було. Але що тут говорити, коли до нас навіть рентген не приїжджає. Раніше раз на рік точно робилось виїзне флюорографічне обстеження, а зараз… Хай би вже платну послугу зробили, але людина б знала, що може прийти й провіритись. Те саме стосується й жіночого лікаря— давно до нас ніхто не приїжджав. А так би посадили в амбулаторії лікаря, який приймав би пацієнтів і було б добре.

Андрій БОГДАН, міський голова, так прокоментував ситуацію: — Хоробицька амбулаторія — одна з тих амбулаторій в Україні, яка досі не відчинила свої двері для пацієнтів. Процес будівництва зупинився тому, що не було співфінансування з колишнього Городнянського району. З 1 січня 2021 року по територіальності амбулаторія перейшла до нас у громаду. Ми співфінансування беремо на себе. Тож у найближчий час розпочнуться ремонтні роботи. У нас є домовленість з обласним управлінням капітального будівництва, замовниками даного будівництва, що амбулаторія буде добудована. Всі недоліки, допущені попередніми підрядниками, будуть виправлені. Сподіваюсь, що громада прийме на баланс амбулаторію в повній готовності.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: амбулаторія, Хоробичи

Добавить в:
 
 


Центр Комплект