Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Лебедівці відкриється стаціо­нарне відділення цілодобового перебування людей похи­лого віку

У Лебедівці відкриється стаціо­нарне відділення цілодобового перебування людей похи­лого віку

 

У селі Лебедівка Гончарівської ТГ (Чернігівський район) завершують роботи з реконструкції місцевої амбулаторії. Вже у травні в цьому приміщенні має відкритися стаціо­нарне відділення цілодобового перебування людей похи­лого віку та осіб з інвалідністю. Облаштовує його громада за кошти місцевого бюджету.— Ідея відкрити це відділення в нас з'явилася з початком повномасштабного вторгнення. На жаль, зросла кількість людей, які в цей період з якихось причин залишилися без піклування рідних, — говорить голова Гончарівської селищної ради Віталій Рудник. — Раніше мешканців громади, котрі потребували таких послуг, відправляли у відповідні заклади в Морівськ (Деснянська ТГ. — Авт.) або в Чернігів, однак обирали заклад і домовлялися про перебування там рідні.

Усього на Чернігівщині функціонує 18 таких соцзакладів у них пе­ребуває 373 людини Лебедівське відділення розраховане на 16 лю­дей. Реконструювати приміщення амбулаторії під нього почали в листопаді минулого року. Тут було утеплено фасад і покрівлю, облаштовано санвузол та харчоблок. Зараз у закладі триває косметичний ремонт. В процесі устаткування меблями й облаштування укриття. Залишиться тут і амбулаторний кабінет.

— Амбулаторія в Лебедівці активно функціонувала і функціонує. Тут є свій фельдшер, у певні години приймає сімейний лікар, що приїжджає в село, тож для неї ми передбачили окремий кабінет. - говорить Віталій В Миколайович.


— Стаціонарному відділенню це теж не завадить. Взагалі ж місце для нього ми обирали на лише за наявністю приміщення. У Лебедівці проживає близько 150 людей, однак ніяких соціальних закладів тут немає, навіть школа вже закрита. А хочеться якось підтримати життєдіяльність села. Стаціонарне ж відділення — це вісім робочих місць на, яких працюватимуть мешканці громади.

Бажаючих отримати таку послугу в Гончарівській ТГ теж вистачає.

— За списками є вже дев'ятеро, — каже Віталій Рудник. — Крім того, ми плануємо залишити трохи місць і для мешканців інших громад, щоб надавати платні послуги. На жаль, після того, як держава передала військовий ПДФО з місцевих бюджетів до державного бюджету наша громада теж стала дотаційною. Утримувати ж стаціонарне відділення ми будемо з місцевого бюджету плюс, звісно, частково за кошти людей, які там перебуватимуть. Отож маємо розраховувати сили.

Попри все новина приємна. Добре, коли навіть у такий складний час у громаді дбають про мешканців, які потребують особливих умов і не мають поряд тих, хто може про них подбати. Людяність - це те, чим ми, українці найперше відрізняємось від «сусідів».

Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лебедів, амбулаторія

Добавить в: