• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мешканці будинку в Чернігові намагаються змінити управителя


Радио

Мешканці будинку в Чернігові намагаються змінити управителя

Доведені до відчаю мешканці будинку 21 по Проспекту Перемоги у Чернігові відстоюють своє право на визначення управляючої компанії, яка буде опікуватися комунальними питаннями їх багатоповерхівки. У серпні 2006 року їх будинок згідно з рішенням Чернігівської міської ради № 213 за згодою їх ЖЕКу, а це ”Чернігівоблагропромбуд”, передали у комунальну власність міської ради. Але через певний час ЖКП “Чернігівоблагропромбуд” знову почало обслуговувати цей будинок і відповідно збирати за це кошти з його мешканців і не тільки. Вони передали дах багатоповерхівки і частину прилеглої території в оренду. За цей час будинок дійшов критичного стану.

У підвалі стояла вода, дах протікав, частиною земельної ділянки, по якій проходить теплотраса та водогін, користується приватна структура, яка там розмістила свої прибудови. Люди бояться, що не сьогодні-завтра у разі аварійної ситуації, залишаться взагалі без води і тепла, – розповідає мешканець будинку Микола Степанець. Враховуючи ці проблеми, вони зібрали збори і вирішили перейти під управління комунального підприємства “Новозаводське”.

Тамара Мурач провідний юрист-консульт КП "Новозаводське":

- В 2018-му році до нас звернулися мешканці будинку №21 по Проспекту Перемоги. Казали, що на всі їх звернення до міського голови та депутатів було надано відповідь, що вони, як співвласники будинку мають право обирати управлюючу компанію за рішенням загальних зборів. Такий протокол було надано мешканці у лютому 2020-го. Він був оформлений належним чином, в голосуванні прийняло 50 з 66-ти, що підлягають прийняттю рішення. При прийнятті цього протоколу жодних зауважень в управління не було.

З лютого 2020 року КП ”Новозаводське” взяло цей будинок під свою опіку. Зробили опалубку – вода у підвал не затікає, а на першому поверсі немає плісняви, – розповідають мешканці. Звичайно, усі проблеми вирішити не встигли, але зроблено багато і люди вдячні новому управителю.

Тамара Петрівна мешканка будинку:

- Плафони встановлено. Пофарбували. Якась дірка - відразу ремонтують. 30 років тут живу, колишній ЖЕК і пальцем не вдарив. Палісаденики покошені, дитячий майданчик відремонтовано. Я сама особисто просила старого управителя привезти піску на майданчик то він завіз лише 2 мішечки на всю пісочницю. Зараз вимагати нічого не потрібно, завезли пісок і в минулому році і в цьому.

Микола Степанець мешканець будинку:

- Новий ЖЕК зробив за три місяці більше, ніж колишній за всі 30 років. Дахи відремонтували. З тими було неможливо нічого вирішити, а 470 гривень на місяць потрібно було сплачувати.

При цьому колишній управитель не погодився з рішенням мешканців і звернувся до суду аби силою закріпити свої права на управління цим будинком за своєю компанією. Справу розглядали у Новозаводському районному суді. До участі у засіданні представників будинку не допустили.Микола Степанець мешканець будинку:

- Заборона була приходити, навіть одній особі. Щоб тишком нишком все зробити. Люди всі обурені. Тягнулось все це 8 місяців, сказали, що голосів не вистачає, хоча в нас було у протоколі 75% голосів за перехід до нового ЖЕКу.

Тамара Мурач провідний юрист-консульт КП "Новозаводське":

- Було винесене рішення про те, що протокол підлягає скасуванню, але в рішенні було зазначено, що протокол загальних зборів квартир 70-71 та квартир 118-135. А як нам відомо в протоколі взяли участь власники квартир з 66-ї по 135-ту. Фактично виходить суд скасував протокол, який є недійсним. Адже не може голосувати деяка кількість співвласників. Обов'язково приймають рішення всі співвласники.

Наразі питання щодо того , хто є управителем будинку 21 по проспекту Перемоги буде вирішуватися в Апеляційному суді Чернігова. Його мешканці сподіваються цього разу на засідання потрапити і відстояти своє право обирати управителя.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ”Новозаводське”, ”Чернігівоблагропромбуд”, Проспект Перемоги, управитель, протокол, Степанець, Мурач

Добавить в:
 
 


Центр Комплект