• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Лисички повигорали, зате пішов гриб веселка


Талион

Лисички повигорали, зате пішов гриб веселка

 

— Хоч зараз і сезон лисичок, та їх стало дуже мало, через спеку повигорали, — бідкається 41-річний Микола Янченко з Рудні Корюківського району.Микола Іванович — знаний в окрузі грибник. Як сміються місцеві, якщо в лісі є хоч один грибок, Микола з жінкою Наталею його знайдуть.


— Гарно лисички пішли у червні, до спеки, — розповідає Микола Янченко. — Можна було за раз набрати скільки завгодно. Залежно, скільки кому треба: одним на чарку, іншим на пляшку. А тоді жареча. Не грибна погода. От і перевелись. Пройде дощик — днів три ще збирати можна. Тоді знову пропадають.Зате пішов гриб веселка. Сьогодні (говоримо 6 липня. — Авт.) три кілограми назбирав. Я з ними нічого не роблю, а як дзвонять і замовляють, то не відмовляю. їх чи на лікування якесь, чи куди там використовують. Моє діло назбирать. Наша родина не те що веселку, ми як ото справжні рибалки, котрі рибу не люблять, так і ми гриби. Раз-два поїли — і досить. Цікавий сам процес збору, дома нас не втримати.

— І куди діваєте? Консервуєте чи здаєте?

— Тими об’ємами, що ми збираємо, то стомишся консервувати, — сміється Микола Іванович. — Приймальникам здаємо. По 90 гривень за кілограм.

— Які ще зараз гриби є в лісі?

— Були обабки пішли, та також посохли. Навіть мухоморів нема. Що поганенько. Бо як тільки у мухоморів починають шляпки червоніти, сипле по лісу інших грибів.

Микола Янченко хвалиться, що зараз повно лісових ягід.

— Чорниці — тільки збирай. Приймають по 50 гривень за кіло. От тільки я збору ягід не любитель — маркотна (нудна) справа. Як і йду, то збираю нехотя. За грибами пішов і пішов, а то сиди на одному місці, дріб’язок скуби. А люди ж їздять. Особливо у суботу-неділю. І по чотири, і по п’ять відер збирають.

* * *

у тему

Усі гриби можна їсти, але деякі лише один раз.

* * *

— Чому в Чорнобилі не можна збирати гриби?

— Розбігаються!

Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №27 (1834) від 8 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: грибник, Янченко, Рудня, Корюківщина, Товстоног, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект