Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівських дітей, які не мають щеплення проти кору, від навчання не відсторонюватимуть

Чернігівських дітей, які не мають щеплення проти кору, від навчання не відсторонюватимуть

 

Дітей, які не мають щеплення проти кору, від навчання не відсторонюватимуть. Держав­на установа “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністер­ства охорони здоров’я України” надіслала до Чернігівської міської ради лист, в якому пояснюється, що процес вакцинації від ко­ру “не провалений, а відбувається планово”.— Вакцинальна кампанія в області ще триває Значно покращилися показники, які в нас були ра­ніше, відзначається позитивна динаміка. Очікує­мо після її завершення хороших результатів. Тобто всі наші дії максимально сприяють тому, щоб охо­пити вакцинацією якомога більше тих хто пропус­тив щеплення проти кору з різних причин, — гово­рить генеральний директор ДУ “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хво­роб МОЗ України” Олександр Чепурний. Нині вакцина є в достатній кількості — як для контингенту, який підлягає плановому щепленню, так і для прове­дення «наздоганяючої» кампанії на всіх 102-х пунк­тах щеплень. Ніяких затримок і проблем немає. За нашим планом необхідно вакцинувати ще близько восьми тисяч дітей. Сподіваємося, що результати будуть хорошими.

— Ми згодні з тим, що процес не провалений. Коли я коментував відповідну постанову (постано­ву №2 головного державного санітарного ліка­ря Чернігівської області, згідно з якою, якщо батьки відмовляться від вакцинації своєї дитини, яка не має медич­них протипоказань, їй можуть заборонити відвідування закла­ду освіти. — Авт.), мене більше цікавило не те, як відбувається процес вакцинації, який виконується спільно із сімейними ліка­рями, а те, що пункт постанови про відсторонення дітей від на­вчання вважаю таким, що не потрібний на цьому етапі. І не пра­вильно на цьому зараз акцентувати увагу. Ми врахували звернен­ня до нас, але дітей все одно відсторонювати від навчання не будемо, — констатував в. о. чернігівського міського голови Олександр Ломако.

У той же час Міністерство освіти і науки України, Мініс­терство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я випустили спільну заяву щодо обмежень відвідування дитячих закладів без щеплень проти кору: “Обмеження на відвід­ування дитячих закладів необхідні задля гарантування безпечного середовища в школах або дитсадках, враховуючи високий ризик спалаху кору в Україні. Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих осіб, які мають медичні про­типоказання до вакцинації. Держава повністю забезпечена вакци­ною проти кору. Її мають усі надавачі медичних послуг, незалежно від форми власності, які уклали договори про медичне обслугову­вання за Програмою медичних гарантій. Закликаємо батьків вак­цинувати дітей якнайшвидше, якщо вони ще не мають щеплення”.

А щоб популяризувати кампанію зі щеплення дітей від кору в Чернігові, ДУ “Чернігівський обласний центр контролю та профі­лактики хвороб МОЗ України” у 10 локаціях встановила білборди з відповідною рекламою.

Джерело: газета "Гарт", Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, навчання, діти

Добавить в: