Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові в реанімації помер першокласник

У Чернігові в реанімації помер першокласник

 

Вівторок, 16 квітня, 13 година. У чернігівській школі №3 обробляють приміщення та укриття дезінфікуючими засобами. У приміщенні холу пахне хлоркою. За день до того в батьківські чати школи вчителі стали поширювати наступну інформацію:

«Шановні батьки. У школі зафіксовано випадок гострого в’ялого паралічу у дитини 1 класу (дитина в стані медикаментозної коми в лікарні, допомоги не потрібно). Сьогодні планується дезінфекція та опитування батьків всіх класів, які навчаються на 2 поверсі старого корпусу, щодо сімейних лікарів, адже щеплення від поліомієліту, зі слів лікарів, в цій ситуації має значення. Бережіть себе».

— Зі слів матері, дитині стало зле вдома, на вихідних. В п’ятницю була в школі. Зараз в реанімації у стані медикаментозної коми, — розповіла 52-річна Олена Яковчук, директорка школи №3. — Те, що нам повідомив лабораторний центр (колишня санстанція, – авт.), ми і написали у батьківські групи.

— Кажуть, хлопчику стало зле після щеплення?

— Такого не знаємо. Батьки надали необхідні довідки від сімейного лікаря про стан здоров’я дитини. Оновлені вони були на початку квітня.

В понеділок, як тільки дізналися цю новину, обробили двічі школу самостійно. Як це робити, знаємо з часів коронавірусу.

16 квітня разово обробляли школу працівники дезстанції. Лише ту частину, де навчається початкова школа, і ті приміщення, де, ймовірно, міг пересуватися хворий хлопчик. Дітей другої зміни в цей день перевели на дистанційне навчання.

Всього в школі №3 навчається 1902 учнів, з них близько 800 — учні початкової школи.* * *


Гострий в’ялий параліч — це поліомієліт.

* * *

— Поліомієліту в Чернігові немає. Яке саме захворювання викликало параліч, з’ясовуємо, — каже Інна Семенюк, лікарка-епідеміологиня відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України». — Ми йдемо на випередження. На всі паралічі центр реагує і відпрацьовуємо заходи, як при поліомієліті. Це захворювання відноситься до кишкової групи інфекцій. Тому нашими працівниками була проведена дезінфекція. Щеплення від поліомієліту у дитини є.

В реанімації дитячої лікарні 28 квітня помер першокласник чернігівської школи №3 семирічний Вова, якому стало зле вдома 13 квітня. Дитина була у стані гострого в’ялого паралічу. Запідозрили поліомієліт.

— Гострий в’ялий параліч не є підтвердженням того, що це поліомієліт, — каже Артем Ярошенко, заступник генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. — Параліч у дитини, ймовірно, викликали супутні хронічні захворювання.

16 квітня школу №3 працівники лабораторного центру (колишня санстанція) обробляли дезрозчинами.

— Щеплення у дитини було. Поліомієліту у Чернігові немає, — запевнила 17 квітня Інна Семенюк, лікарка-епідеміологиня відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

***

Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду.

Джерело: газета "Вість", Ольга Самсоненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: першокласник, поліомієліт, щеплення, Яковчук

Добавить в: