• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Олена Суржанська має віддати 100 тисяч гривень за хату, що згоріла


Олена Суржанська має віддати 100 тисяч гривень за хату, що згоріла

 

21 травня зі столичної лікарні додому до Новгород-Сіверська повернулися 13-річний Максим і 12-річна Дарина, які постраждали під час пожежі. Минуло майже чотири місяці, як 15-річна Аліна з охопленого полум’ям будинку врятувала братика і сестричку.

— Причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки та експлуатації нагрівальних приладів (котла), — повідомив 42-річний Олександр Івченко, речник управління ДСНС в Чернігівській області.Зателефонувала 25 травня 34-річній Олені Суржанській, мамі діток.

— Як зараз себе почувають Максим і Даринка?

— Пройшло чотири дні, як повернулися з лікарні. Я майже увесь цей час була з ними. Звикаємо до нового дому. Живемо зі свекрами. Даринка отримала інвалідність, сама не може вставати навіть у ліжку. Не може й ходити. Постраждала права ніжка, переробляли всю ступню. Згоріла майже до кістки, робили декілька операцій. Взяли в оренду ходунки, по дому потрошку ходить на них. Потрібна довготривала реабілітація. Лікарі рекомендують їхати в санаторій у Немирів Вінницької області. Вартість путівки — 20 тисяч гривень.

З Максимом все добре, ходить самостійно. У нього були незначні опіки.

— Одяг, взуття діткам потрібні?


— Наче усе необхідне на перший час є. Після пожежі люди назносили речей. Потрібно лише кошти на реабілітацію і відновлення будинку.


— Яка доля хати, що згоріла? Будинок ви орендували?

— Власник сказав відновлювати за свій рахунок або віддати йому 100 тисяч гривень. І дав на це термін — два роки. Рахували, щоб відновити, потрібно мінімум 200 тисяч. Тому ми плануємо все ж таки віддати гроші. Але зараз таких коштів в нашій родині немає. Я не працюю. Доглядаю за Максимом, він інвалід з дитинства, діагноз ДЦП. Ходить самостійно. Тепер ще Дарина отримала інвалідність. Треба постійно доглядати і за нею. Навіть на підробіток вийти не можу, прив’язана до дітей. З Віктором проживаю разом понад три роки. Чоловік працює на пилорамі, отримує мінімальну заробітну плату (біля шести тисяч гривень на місяць).

— Рідний батько діток матеріально допомагає?

— Ні. Грошей мені на руки не дає. На картку не пересилає. Щоправда, тричі сидів з ними у лікарні Києва по 4-5 днів, поки я їздила у справах додому. Звичайно, були тоді витрати, і він їх мовчки оплачував.

Нагадаємо, пожежа трапилася 7 лютого у Новгород-Сіверському близько 18.00. Олена Суржанська з Віктором Ходашем, вітчимом, по обіді того дня поїхали на закупівлю в сусіднє місто Шостку Сумської області. 15-річна Аліна, старша донька, пішла займатись у місцевий творчий гурток. Дарина і Максим залишилися самі. Коли ж Аліна повернулась, помешкання було заповнене їдким димом, а у коридорі без ознак життя, біля вхідних дверей, лежали братик і сестричка. Побігла за допомогою до сусідів, які й викликали рятувальників.

Аліна закінчує перший курс Новгород-Сіверського медичного коледжу. Постраждалі Максим і Дарина — шостий клас місцевої школи.

Картка для допомоги родині:

5167 8032 5579 8261 «Ощадбанк» Суржанська Олена Олександрівна. Телефон Олени: 050-601-92-40.

Ольга Самсоненко, тижневик «Вісник Ч» №22 (1829), 3 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежа, Новгород-Сіверський, Олена Суржанська, «Вісник Ч», Ольга Самсоненко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект