• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Аліна Суржанська врятувала брата і сестру з палаючого будинку


реклама

Аліна Суржанська врятувала брата і сестру з палаючого будинку

 

7 лютого, у Новгороді-Сіверському, близько 18 години, на вулиці 8 Березня горів будинок, який знімала родина Суржанських-Ходаш. З пожежі врятували двох дітей — 13-річного Максима і 12-річну Дарину. Братика і сестричку без ознак життя у кімнаті знайшла 15-річна Аліна.


Зліва направо: Максим, Дарина, Аліна

34-річна Олена Суржанська, мати дітей, з Віктором Ходашем, вітчимом, пообіді того дня поїхали на закупи в місто Шостку Сумської області. Аліна пішла займатись у місцевий творчий, гурток. Дарина і Максим залишилися самі. Коли ж Аліна повернулась, помешкання було заповнене їдким димом. Побігла за допомогою до сусідів, які й викликали рятувальників.

З Оленою зустрілися 8 лютого о 12 годині біля реанімаційного відділення Чернігівської обласної лікарні.

— Того дня з чоловіком поїхали в Шостку за продуктами нашим автомобілем. Вони там дешевші і вибір більший. Мені зателефонували, коли вже діти були в реанімації в Новгород-Сіверській лікарні. Звити двома реанімобілями їх доставили до Чернігова. Я їхала разом з ними, — розповідає Олена Суржанська. — Діти без свідомості, отримали термічні опіки тіла ІІІ-ІV ступенів, а також опіки верхніх дихальних шляхів та отруїлися чадним газом. Вхідні двері були не зачинені. Чому діти не вийшли раніше на вулицю? Чому залишилися в будинку?

Олена Суржанська не працює. Доглядає за Максимом, він інвалід з дитинства, діагноз ДЦП. Ходить самостійно. З Віктором Олена проживає разом понад три роки. Чоловік працює на пилорамі. Аліна навчається на першому курсі Новгород-Сіверського медичного коледжу. Постраждалі, Максим і Дарина, — у шостому класі місцевої школи.


— Коли ви їхали в Шостку, в хаті було тепло? Може, діти намагалися розтопити котел?

— Діти до котла не підходили, було тепло.

Рідний батько дітьми майже не цікавиться, лише щомісяця сплачує 1600 гривень аліментів на трьох. Іноді до свят може солодощів купити. Після пожежі подзвонив і вилаяв мене, що залишила дітей самих. Але ж не такі вони вже маленькі. І в цьому віці можуть самостійно декілька годин побути без мене. Мати померла п’ять років тому. Батько зловживає алкоголем. Умов проживання для діток у батьківській хаті немає. Тому вирішили з чоловіком окремо знімати житло. Що стало причиною загорання, уявити не можу. Пожежники кажуть, що котел. Але більше схоже на стару електричну проводку.

— Причини пожежі наразі встановлюються. Будинок опалювався як газом, так і дровами, — повідомив Євгеній Бобров, провідний інспектор Новгород-Сіверського районного відділу у ДСНС України у Чернігівській області. — Вогнем пошкоджено конструктивні елементи стін, перекриття в приміщенні котельні, меблі та майно.

Картка для допомоги постраждалій родині: «Ощадбанк» 5167 4900 9467 5387 Суржанська Олена Олександрівна.
Телефон Олени 050-601-92-40.


Ольга Самсоненко, тижневик «Вісник Ч» №6 (1813), 11 лютого 2021 року. Фото з інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олена Суржанська, пожежа, Новгород-Сіверський, «Вісник Ч», Ольга Самсоненко

Добавить в: