• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Тримає оборону і позиції не здає. Ситуація із COVID-19 у Прилуцькій ЦМЛ


Радио

Тримає оборону і позиції не здає. Ситуація із COVID-19 у Прилуцькій ЦМЛ

85 пацієнтів на стаціонарному лікуванні інфекційного відділення, з них 47 з більш тяжким перебігом захворювання на кисневій підтримці та 1 хворий знаходиться на апараті штучної вентиляції легень. Таку статистику щодо кількості хворих на COVID-19 станом на ранок 19 квітня озвучила головний лікар Центральної міської лікарні Яна Погоріла.На сьогодні медики фіксують стабільно високу кількість пацієнтів. Водночас відмічають, клінічна картина змінилася, вірус став агресивнішим.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Наразі кількість пацієнтів протягом останніх півтора-два місяці не змінюється. Вона залишається стабільно високою і тяжкість пацієнтів, на жаль, так само має більш складний перебіг захворювання. Ми бачимо все-таки зміну клінічної картини, коли ускладнення і перехід з більш легкої форми захворювання в середній та тяжкий відбувається швидше. Якщо раніше це відбувалося за тиждень-два, то зараз буває, що пацієнти госпіталізуються від початку симптомів на 4-5 добу з низькою сатурацією. Особливо це відбувається у пацієнтів, які мають супутні захворювання – особливо цукровий діабет, артеріальну гіпертензію».

Попри те, що пандемія триває вже більше року, для багатьох схоже не зрозумілий чіткий алгоритм дій у разі бодай натяку на інфікування коронавірусом. Між тим, лікарі наголошують, свідомість прилучан має бути на першому місці.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Неодноразові випадки, коли люди, прилучани, які живуть у одному домогосподарстві з хворими, абсолютно вільно спілкуються, відвідують свої робочі колективи. Потім тільки повідомляють, якщо вже в них виникли симптоми і ми їх тестуємо, тоді вони вже повідомляють, що у них був хворий і був контакт. На жаль, ми не можемо повністю обмежити рух хворих. І ми не зможемо вибратися з епідемії і зупинити її, якщо кожен не буде розуміти рівень своєї відповідальності, – це дуже важливо. Навантаження на медичних працівників не зменшується. Якщо не буде свідомого підходу пацієнта, то лікар в цей час буде перевантажений пацієнтами, а ми всі живі люди, ми працюємо, знаходимося на роботі. І таким спільним розумінням алгоритму дій, ми зможемо подолати чергову хвилю, і створити надалі умови для того, щоб рятувати життя саме тим пацієнтам, які цього дійсно потребують».

Головний лікар Яна Погоріла вкотре відмічає, вкрай важливим у боротьбі з коронавірусною хворобою є своєчасне звернення до лікарів первинної ланки.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Наразі на первинній ланці є доступні експрес-тестування на антигени, які дозволяють отримати результат протягом 15 хвилин, і вже розуміти, чи є ви небезпечний для оточуючих. При навіть мінімальних ознаках застуди, ви маєте сконтактувати зі своїм сімейним лікарем, повідомити йому свої скарги. І якщо у сімейного лікаря чи у вас з’являються перестороги, що це все ж таки ковід, або ви навіть переконані, що ви вже контактували з пацієнтом, який має підтверджений діагноз, або симптоми, які підпадають під діагноз COVID-19, то обов’язково необхідно провести тестування. Мінімум – це експрес-тестування на антиген. Воно має досить високий показник ефективності – до 90%. Чи безпосередньо ПЛР-тестування, яке дає майже 100% гарантію того, що буде підтверджений діагноз. Особливо має значення забір матеріалу, як проводить медичний працівник, і безпосередньо підготовка до цього забору. Все це знає ваш сімейний лікар, медична сестра, яка знаходиться поряд. Все це вам повідомлять. Тому контактувати потрібно, потрібно стримувати свій рівень стресу, який є, знервованості».

Щодо інфекційного відділення міської лікарні, де перебувають пацієнти з підтвердженим діагнозом ковід, то кілька тижнів тому тут була доволі критична ситуація, в сенсі забезпеченості киснем. На сьогодні ситуацію вдалося стабілізувати.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Враховуючи те, що ми протягом останнього тижня мали можливість за рахунок незначного зниження потреби інших міст, все-таки забезпечити балонний кисень в нашому закладі. Наразі ці вихідні нам вдалося пережити більш стабільно, тому що у нас існує запас балонного кисню, і наразі ми очікуємо наступну поставку. На сьогоднішній день у нас залишок 120 балонів. Окрім того, у нас є кисневі концентратори. Фактично розхід кисню, враховуючи те, що пацієнти, які знаходяться на кисневій підтримці, вони потребують забезпечення в межах 12-14 л/хв., то станом на сьогоднішній день та наступну добу кисень у нас є, тому що ми не прогнозуємо, на жаль, перебіг захворювання пацієнтів, і ми не можемо знати на скільки важкі будуть поступати люди. Тому кисень на сьогоднішній день є. Ми маємо можливість оплачувати послуги. Наприклад, київська організація «Ліндагаз» до нас приїжджала і у п’ятницю, і у суботу, привезли більше 120 балонів. Кошти ці Національної служби здоров’я України. Вони передбачають забезпечення, в тому числі, і киснем пацієнтів, тому в цьому напрямку проблеми немає».

Втім, проблематичним лишається питання облаштування лікарні кисневим генератором.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Спрогнозувати збільшення кількості пацієнтів неможливо. І дійсно питання кисневого генератора, який потрібно облаштувати і довести до кінця ці проєкти, залишається дуже актуальним. Враховуючи те, що медичні працівники, коли пацієнт поступає, вирішують ситуацію з тими інструментами, з тими умовами, які є на сьогоднішній день. Звичайно, якщо би був генератор, функціонуючий, і не один, який вже спрацював, то у нас би ці питання взагалі не стояли і лікарні б займалися безпосередньо наданням медичної допомоги, і не переймалися, чи вистачить цього кисню до ранку. А так, у нас щодня ця задача. Тому що потрібно контролювати потік пацієнту кисню подачі, потрібно контролювати сатурацію, щоб було достатньо цього потоку пацієнту, і головне – прораховувати розхід, щоб розуміти, чи залишиться нам він на наступний день, до поставки цього кисню».

Так само фактично в замороженому стані лишається вирішення низки важливих питань.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Додаткове фінансування, яке передбачене на сесії, має бути виділене. Медицина дійсно та галузь, яка є недофінансована. І є потреба в медичному обладнанні, і потреба все ж таки нарешті реалізувати президентський проєкт, бо він на завершальному етапі, «Велике будівництво», і коли приміщення у нас повністю готові, ми маємо обладнати його меблями і забезпечити відкриття до 15 травня. Треба розуміти, що це публічна закупівля, що це займає час. І досить не гарно буде виглядати, якщо у нас все вже давно готове, а ми досі, за рахунок того, що не виділені кошти на сесії, не можемо, забезпечити просто буденні і примітивні речі».

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуцька ЦМЛ, Яна Погоріла, COVID-19, ТК «Прилуки»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект