• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Щоб дізнатися, чи кислий грунт, підготуйте листя смородини, оцет, соду і фіолетову капусту. Або везіть у лабораторію


реклама

Щоб дізнатися, чи кислий грунт, підготуйте листя смородини, оцет, соду і фіолетову капусту. Або везіть у лабораторію

 

Аби зібрати добрий врожай, спочатку варто визначити, чи кислий грунт. Найправильніше — відвезти його до спеціальної лабораторії. Але за аналіз треба платити гроші. Безкоштовне дослідження можна зробити вдома. Звісно, воно не покаже точних цифр, але підтвердить, кислий грунт чи ні.Є кілька способів перевірити грунт домашніми методами. Слід взяти оцет, соду і трішки землі. Землю полити оцтом і перемішати. Якщо почне шипіти і пузиритися, значить, пішла реакція. Висновок — середовище лужне. Візьміть ще жменьку землі, трішки зволожте її водою і сипніть харчової соди. Зашипіло — кислота є.

Кілька листків смородини радять залити стаканом окропу. Як охолоне, додати у настій землі і розмішати. Якщо рідина почервоніла — дуже кисла землиця, порожевіла — середня, стала зеленувата — нейтральна.

Можна спробувати проаналізувати фіолетовою капустою. Нарізати її як на борщ, проварити десять хвилин. У остиглий відвар вкинути землі і розмішати. Якщо з фіолетового «капустняк» стане рожевим — кислота е. Колір не змінився — середовище нейтральне.

Не довіряєте дідівським методам і вам не шкода грошей? Можна купити кислотомір, аналізатор грунту або РН-метр — це такі спеціальні пристрої. В інтернеті за них правлять від 145 до 500 гривень.

Ціна залежить від розміру, фірми виробника і функцій. Бо ті, що дорожчі, визначають не тільки рівень кислотності, а й кілька інших показників.

За даними досліджень Чернігівської філії ДУ «Держгрунтохорона», площі кислих грунтів у межах обстежених орних земель області становлять 61 відсоток. За останні роки найбільше підкислились землі на Корюківщині, Куликівщині, Менщині, Бахмаччині, Бобровиччині та Срібнянщині.

— У нас замовляють дослідження і великі агрокомпанії, і фермери, і городники. Наприклад, господар, у якого лише 50 соток, займається вирощуванням малини чи лохини. Ці ягоди дають гарні врожаї на кислих грунтах. І він хоче знати, чи підходяща для цієї культури ділянка, — ділиться Ірина Шабанова, головний інженер-грунтознавець Чернігівської філії державної установи «Інститут охорони грунтів України».

— Ірино Ігорівно, якщо я, як приватна особа, звернуся до вашого інституту, скільки обійдеться визначення кислотності?

— На сьогодні — 117 гривень 96 копійок. Робиться дослідження швидко. Доки замовник все оформив і оплатив, результат готовий. Загалом ми проводимо більше двадцяти агрохімічних аналізів та токсикологічних досліджень. Зокрема, і на наявність важких металів. Головне, правильно відібрати грунт. Для цього необхідно візуально розділити ділянку на п’ять частин. На кожній копнути заступом вглиб (на штих лопати 20 сантиметрів) і взяти землю. Потім у якійсь

ємкості змішати, щоб вийшла середня проба. Набрати у мішечок кілограм і везти до нас.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №15 (1822), 15 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кислий грунт, лабораторія, Ірина Шабанова

Добавить в: