Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Два хлопця з Куликівської громади варили наркотики на мільйони гривень

Два хлопця з Куликівської громади варили наркотики на мільйони гривень

 

У Виблях Куликівської громади співробітники СБУ спільно з поліцією накрили лабораторію з виготовлення амфетаміну. За підозрою у ви­готовленні і збуті вели­ких партій дурману за­тримали двох молоди­ків — 24-річного Мак­сима Киянця та 25-річного Максима Тесіка. Обидва місцеві.

За словами односель­ців, Киянець із порядної сім'ї. Його батько — колиш­ній атовець, має кілька трак­торів, обробляє людям горо­ди. Мати — домогосподарка (Киянці тримають корів, пти­цю). Вони мають трьох синів: старший уже працює в Чер­нігові, молодший — іще шко­ляр, а Максим — середуль­ший Після школи він всту­пив до технікуму, та буцім­то так і не довчився. Разом із Тесіком підробляв на сіль­госппідприємстві десь під Черніговом. Тесік — сиро­та, має інвалідність (погано розмовляє). Закінчив місце­ве ПТУ. Раніше мешкав із ма­мою, бабусею та дядьком. Та їх уже немає. Останньою померла мати — у 2017-му. З тих пір Максим жив сам. Ви­дно, тому хлопці й облаштували нарколабораторію в Те­сіка вдома — подалі від сто­ронніх очей, бо хата на око­лиці села.

За версією правоохоронців, напар­ники займалися наркобізнесом що­найменше пів року. Причому щоміся­ця варили від 3 до 5 кілограмів амфетаміну. Враховуючи, що на чор­ному ринку один грам коштує близь­ко 200 гривень, «бізнесмени» заро­бляли з кожної партії від 600 тисяч до мільйона гривень. Усі компоненти для приготування психотролів замов­ляли через Інтернет. Потім варили нар­котики і збували їх через власну мере­жу дилерів. Готову продукцію переда­вали останнім при особистих зустрічах (а не залишали десь у сховку, як це час­то практикують інші “хіміки”).

Співробітники СБУ та поліцейські нагря­нули до ділків додому якраз під час реаліза­ції чергової партії дурману. Під час обшуку вилучили 2,5 кілограма готового амфетаміну, каністри з 30 літрами кислот, 5 кг. прекурсорів (хімічних реагентів), а також ла­бораторне обладнання, ваги, засоби фасування, кілька тисяч гривень і банківські карт­ки.

Новина про затримання Киянця і Тесіка односельців не здивувала. Бо селом уже хо­дили чутки, що вони промишляють нечис­тим заробітком (подейкують, що місяців зо два тому Тесік навіть попався із «кайфом» у маршрутці, але його відпустили). Підігрівав плітки і той факт, що в обох молодиків поча­ли водитися гроші. Вони прикупили собі по­бутової техніки, а Киянець недавно придбав машину - «дев'ятку» (ВАЗ-2109) - замість своєї згорілої іномарки (поговорюють, що її Максим зі злості облив бензином і підпалив, бо зламалася в дорозі).

Правоохоронці інкримінують ділкам ч. 3. ст. 307 ККУ (виготовлення і збут наркотиків в особливо великих розмірах). За­раз обоє в СІЗО. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без пра­ва внесення застави.

Джерело: газета “Гарт” від 30.03.2023, Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Виблі, лабораторія, амфетамін, наркотики, Тесік, Киянець

Добавить в: