Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «За основу брав мавзолей Наполеона. За інтер'єром, інтелектом та багатством — йому далеко до мого», — Леонід Яковишин

«За основу брав мавзолей Наполеона. За інтер'єром, інтелектом та багатством — йому далеко до мого», — Леонід Яковишин

81-річний Леонід Яковишин — генеральний директор ТОВ «Земля і Воля», герой України, у минулому народний депутат. На Чернігівщині Леонід Григорович широко відомий тим, що платить найвищу орендну плату за паї — 18 відсотків.


Мавзолей зовні...


...і з середини

Давно говорять, що Яковишин збудував для себе мавзолей. Про споруду розповів сам Яковишин сайту «Латифундист» у січні 2020 року:

«Я підгледів мавзолей у Наполеона і вирішив собі такий побудувати. 10 років пішло на будівництво, залишилось благоустрій зробити. Там саркофаг коштує 150 тисяч доларів, важить 23 тонни. Одна кришка з червоного граніту — 2,5 тонни. Як у Наполеона — один в один. Тільки у мене кращий. А навкруги гробниці будуть стояти мої скульптури».

Днями «Латифундист» продовжив розмову про мавзолей:

«Як просуваються справи з будівництвом мавзолею?

— Чотири скульптури, де мені 20, 40, 60 і 80 років, вже готові і стоять в мавзолеї. Дві вже покриті натуральним сухозлітним (сусальним) золотом. Готові і чотири барельєфні картини. Це ліплення — все моя вигадка. Зараз їх лакують. Це дуже копітка і тривала робота. Залишиться покрити золотом. І залишаються всередині вхідні двері з колонами і різьбленням. Все закінчено. Буде мавзолей чекати господаря. За основу брав мавзолей Наполеона. Але за інтер’єром, інтелектом і багатством — йому далеко до мого. Франція «бідна», а колгосп у нас багатий (очевидно Яковишин говорить про внутрішнє оздоблення. — Авт.). Хтось кладе гроші в офшори, а я зробив мавзолей для майбутніх поколінь. Він буде відкритий з 10.00 до 17.00 щодня».

На фото мавзолей — висока споруда з чотирма колонами при вході, високими дверима, як у церкві. Всередині теж, як у храмі. Під куполом — зображення святих. Золотава ліпнина. Знаходиться мавзолей у Бобровиці на території володінь Яковишина. Також в інтерв’ю т «Латифундисту» Леонід Григорович відверто розповів про свою родину: мати — єврейка, батько фронтовик. У1947 році потрапив на 19 років у тюрму, історія пов’язана з грошима. А у біографії Яковишин писав, що батько пройшов війну і помер. Вітчим був першим секретарем райкому партії. А ще Леонід Григорович розповідав, як одружився за 24 години. Сказав своїй обраниці: «Будешь жить, как королева».

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року. Фото мавзолею з інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Леонід Яковишин, мавзолей, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: