• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Відкриття ринку землі: що треба зробити, щоб продати свою ділянку?


Радио

Відкриття ринку землі: що треба зробити, щоб продати свою ділянку?

З 1 липня 2021 року в Україні дозволений продаж земель сільськогосподарського призначення. Від чого залежить грошова оцінка земельної ділянки, та скільки соток землі можна купити у селі та місті? В ефірі Українського радіо Чернігівська хвиля пояснювали Ірина Протченко, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Володимир Бобруйко, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.«З 1 липня 2021 року буде дозволено продаж земель сільськогосподарського призначення, але будуть певні обмеження і буде відбуватися в декілька етапів. Дозволено купувати землі від фізичних осіб і фізичні особи мають купувати таку землю. Обмеження – не більше 100 гектарів. І це тільки для земельних ділянок приватної власності. Тільки з 1 січня 2024 року можна купувати земельні ділянки від юридичних осіб та юридичним особам зі збільшенням площі до 10 тисяч гектарів», – зазначила Ірина Протченко.

За словами Володимира Бобруйка, для продажу землі необхідно спершу провести її експертну грошову оцінку. Вона вимірюється в гривнях, її роблять приватні оцінювачі, сертифіковані відповідно до чинного законодавства. Це – платна послуга. В результаті, вам мають видати документ, що підтверджує вартість земельної ділянки – звіт про оцінку.

Як каже Бобруйко, це робиться для того, щоб ніхто не демпінгував на ринку землі. Залежить вартість від місцезнаходження, виду земельної ділянки й так далі.

Окрім звіту про оцінку землі, необхідні ще такі документи:

  • державний акт,
  • свідоцтво про право власності,
  • кадастровий номер,
  • договір оренди землі має бути припинений (за згодою сторін або в судовому порядку).

Житловим кодексом передбачені, що людина має право мати до шести ділянок землі різного цільового призначення. Для ведення особистого сільського господарства – не більше двох гектарів. Для будівництва та обслуговування житлових будинків: для сільської місцевості не більше 25 соток, в селищі – не більше 15 соток, в місті – не більше 10 соток. Для ведення садівництва не більше – 12 соток, для індивідуального, дачного будівництва – не більше 10 соток, для будівництва індивідуальних гаражів – не більше однієї сотки.

Іноземці ж не мають права купувати земельні ділянки.

Щодо безоплатної передачі землі у власність (приватизації), то терміни, в які це можна зробити, законодавством не обмежуються, говорить Бобруйко. Але закликає власників не відтягувати цей процес.

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні проголосувала за новий закон, який дозволяє власникам сільськогосподарської землі продавати свої ділянки (паї) та купувати землю.

Документ підтримали 259 депутатів.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ринок землі, продаж землі, Володимир Бобруйко, Ірина Протченко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект