• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині пройшли сертифікацію 34 вчителі


На Чернігівщині пройшли сертифікацію 34 вчителі

В Україні завершився другий рік пілотування сертифікації вчителів.Ще 34 педагоги з Чернігівщини (торік 17) успішно дійшли до фінішу й отримали сертифікати. Про підсумки сертифікації-2020 та її учасників розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області Тетяна Маханькова.


- У 2020-му було змінено порядок етапів сертифікації. Так, спочатку потрібно було пройти ЗНО, -відзначає Тетяна Маханькова. - Далі учасники проводили самооцінювання своїх професійних здібностей. І насамкінець освітні експерти вивчали практичний досвід учасників сертифікації. Через карантинні обмеження третій заключний етап відбувався дистанційно. Експертна команда у складі двох осіб мала оцінити професійні компетентності вчителя та вирішення ним двох педагогічних ситуацій. Максимальна кількість балів становила 100, прохідною визнали - 72 бали.

Як поінформувала керівниця управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області, в цілому у 2020 році квота учасників від Чернігівщини становила 49 учителів. По Україні цей показник - дві тисячі. Це вдвічі більше, аніж першого року пілотування.

- На перший етап ЗНО до Чернігівського інституту підвищення кваліфікації вчителів з регіонів та Чернігова завітали 48 педагогів. З цієї кількості успішно пройшли тестування 39 осіб. Максимальна кількість балів - 100, прохідні - 60, - розповідає пані Тетяна.

Другий етап - самооцінювання своїх професійних здібностей - успішно пройшли всі 39 учасників. Така ж кількість учителів брала участь у заключній частині сертифікації.

- Загалом в Україні сертифікати отримали 902 педагоги, на Чернігівщині - 34 учителі. Це майже 90 відсотків тих, хто брав участь у третьому етапі. Або 70 відсотків усіх зареєстрованих учасників в області, по Україні цей показник - 57 відсотків,- продовжує начальниця Управління.

Найбільше сертифікованих учителів з Чернігова - 12, з них 4 педагоги школи №35, 3 - школи №19, решта - по одному зі шкіл №3, №6, №21, №25, №29. Троє вчителів з Ніжинської гімназії №2. По двоє - Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Зато-локіна, Новгород-Сіверського навчально-виховного комплексу «Дзвіночок», Ріпкинської гімназії імені Софії Русової, Борзнянської школи імені Христини Алчевської. Також по одному представнику з Нов-город-Сіверської гімназії №1 імені Бориса Май-стренка, Менського опорного закладу імені Тараса Шевченка, Бахмацької школи №5, Корюківської школи №1, Городнянського ліцею №2. Є й педагоги із освітніх навчальних закладів сільських населених пунктів: Анисова, що неподалік Чернігова, Оленівки та Марківців, що на Борзнянщині, Рождественського на Коропщині, Горбового Куликівської ОТГ та Стахорщини, що на Новгород-Сіверщині.

- Якщо розглядати географію учасників на рівні області, то більшість, як і в минулому році, це вчителі з міської місцевості, це ті, хто має вищу кваліфікаційну категорію, - уточнює Тетяна Маханькова.

- Щодо педагогічної діяльності, то більше третини вчителів працюють у школі до 10 років, майже третина - до 20. Тобто більшість - це досить молоді освітяни. І всього лише 6 відсотків учителів, які мають стаж роботи понад 30 років.

Очільниця управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області нагадала про переваги сертифікації. Статус дійсний три роки і дає право на надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків, а також право на позачергову атестацію вчителя. Окрім того, сертифікованих вчителів залучатимуть до оцінювання практичного досвіду учасників майбутніх сертифікацій.

Відзначимо, що у 2021 році має відбутися третій заключний пілотний рік сертифікації педагогів. Реєстрація для участі стартувала 18 січня і триватиме до кінця місяця. Свої знання можуть підтвердити 2000 вчителів початкових класів, з Чернігівщини - 48. Порядок етапів сертифікації залишається таким же, як і в 2020 році.

Своїми враженнями від проходження сертифікації поділилися вчителі з Чернігова, Оленівки та Стахорщини.Анастасія ЄФИМЕНКО, вчителька початкових класів Чернігівської загальноосвітньої школи №19:

- Я мала можливість перевірити не тільки рівень своєї професійної майстерності, але й підвищити її. Це поштовх до продовження саморозвитку, самовдосконалення. Тому протягом року сертифікації я багато читала педагогічної літератури, намагалася застосувати отримані знання на практиці. Але головне в нашій професії - це любов до дітей, і тоді саме серце підкаже нові креативні ідеї в освітньому процесі.

Олена КАРБОВСЬКА, вчителька початкових класів Стахорщинської загальноосвітньої школи (Новго-род-Сіверщина):

- Визнання на державному рівні - гідна винагорода. А починалося все з підтримки та віри в тебе людей, які поряд. Дякую всім, хто допоміг повірити у свої сили та зробити сміливий крок уперед. Попереду - багато новочасного, цікавого та потрібного. Кажуть, немає меж людській досконалості. Рухаємося вперед! Бо «...кожен фініш - це, по суті, старт!»Ірина МОСТЕПАН, учителька початкових класів Оленівської загальноосвітньої школи (Борзнянщина):

- Історія успіху, хай це буде сертифікація чи інша професійна сходинка, полягає в щоденній наполегливій праці, самоосвіті, підтримці колег і адміністрації школи. У люблячих очах твоїх учнів і їхніх відповідальних батьків. І зовсім неважливо, в якій школі ти працюєш, міській чи сільській, якщо ти людина своєї оправи, ти будеш успішний скрізь.

Лариса Галета, «Деснянка» №3 (842) від 21 січня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сертифікація, вчителі, Галета, Деснянка

Добавить в: