• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Екоактивісти обв’язали траурними стрічками потенційні 306 дерев-«смертників»


Екоактивісти обв’язали траурними стрічками потенційні 306 дерев-«смертників»

Мова йде про насадження у центрі Чернігова, а саме частини вулиць Хлібопекарської, Шевченка, Полуботка, князя Чорного, Коцюбинського, Магістратської, Кирпоноса. 15 січня представники ГО «Еко Місто» провели там символічну акцію.Що сталося

Замінити 50-60-річні каштани та липи новими деревами 12 січня запропонували представники КП «Зеленбуд». Мовляв, коріння дерев пошкодять, коли ремонтуватимуть тротуари на цих вулицях. Тож на їх місці запропонували висадити 790 нових насаджень.

306 дерев – переважно липи та каштани. За підрахунками активістів, ця кількість еквівалентна ділянці парку або лісу, площею 1,5-2 га.Живі та мертві дерева

– Ми почали розвішувати стрічки саме з вулиці Хлібопекарської, оскільки тут дерева фактично знищені. Кілька років тому їх кронували, запевняли, що відростуть. Але не відросли, вони фактично вмерли, – каже засновник ГО Сергій Безбородько.
На сайті міської ради розміщені фото, як виглядатиме вулиця після заміни дерев. І на ньому зображені нові каштани навіть замість здорових.

Після розголосу цього питання КП «Зеленбуд» погодилося створити дорадчий орган, до якого увійдуть екоактивісти та фахівці з озеленення. Разом вони розроблятимуть стратегію «зеленого» розвитку міста. Адже наразі системного фахового догляду за деревами у Чернігові немає.

– У місті багато вільної площі, яка потребує озеленення. Наприклад, район Рокоссовського, нові житлові масиви. А міняти здорові дорослі дерева на нові – неправильно, – вважає Безбородько.

Одна з активісток «Еко Міста» – Наталія Філоненко – живе на вулиці Ремісничій, де збираються знести дерева. Вона зауважила, що влітку тут дуже спекотно і не вистачає тіні насаджень. У той же час у дворі працівники ЖЕКу вже кілька років не прибирають аварійне дерево.Проблему з деревами в центрі міста обговорювали в студії «Суспільне.Головне» Сергій Безбородько та керівник КП «Зеленбуд» Артем Стах зійшлися на тому, що на нові замінять дерева, які зазнали варварського кронування. Які саме це будуть види дерев, вирішать під час громадських обговорень. Долю інших насаджень визначатимуть після оцінки їхнього стану навесні.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №3 (842) від 21 січня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Зеленбуд, дерева, екоактивісти, Найдюк, Деснянка

Добавить в: