• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Гуляємо на свіжому повітрі. Скільки і де?


Гуляємо на свіжому повітрі. Скільки і де?

Як уберегтися від інфекції? Є просте рішення складного питання: гуляймо, не сидімо в хаті.Скільки гуляти і де, пояснює Тетяна Бурова, кардіолог Корюківської центральної районної лікарні. Вона як ніхто знає ціну свіжому повітрю. Адже після тривалої роботи в столиці переїхала жити і працювати у райцентр.

— Гуляти треба саме там, де свіже повітря, а не там, де машини їздять,нагадує Тетяна Бурова. — Так у великих містах. У райцентрі ж чи селі це вирішується простіше. Можна піти в ліс. Можна просто вийти на вулицю, в магазин — шлях від дому до магазину вже прогулянка. Слід взагалі побільше ходити. Це буде гімнастика і для серця, і для дихальних органів, і для суглобів, і для всього організму. Це підвищить імунітет.

Дорослим слід бувати на свіжому повітрі не менше ніж півгодини, — продовжує лікар. — Бажано не просто сидіти на лавочці, а ходити чи їхати на велосипеді, рухатися. Для школярів ця норма більша. Не півгодини, а година як мінімум.


— А коронавірус, який літає у повітрі?


— У повітрі його просто так немає. Він може переноситися тільки від однієї людини до іншої. Якщо на свіжому повітрі ти стоїш впритул до хворої людини і вона чхне, кашляне, то, звичайно, пошириться вірус. Але якщо ти хоча б на півтора-два метри від хворого і саме на свіжому повітрі, то нічого поганого не трапиться. Через хвилин п’ять не буде вже там того вірусу.

— Робота у дворі може замінити прогулянку?

— Краще робота у своєму дворі, ніж просто сидіти в хаті. Але прогулянка — це краще. Це відпочинок, коли людина може вільно подумати про щось своє, помріяти, щось спланувати. Коли і голова, і руки вільні від роботи, хай навіть вона буде найпростішою.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №48 (1802), 26 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: свіже повітря, прогулянка, Тетяна Бурова, поради, Корюківська ЦРЛ, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: