• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Експорт зернових — на 227 мільйонів 691 тисячу доларів


Експорт зернових — на 227 мільйонів 691 тисячу доларів

За дев’ять місяців цього року Чернігівщина продала товарів на 547 мільйонів 361 тисячу доларів США. Із них на 227 мільйонів 691 тисячу доларів — зернові.— Куди їде зерно на продаж?


— До Німеччини, Китаю, країн Африки, Нідерландів, Іспанії, Єгипту, — перераховує Олена Ячна, начальник відділу продовольчої безпеки, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА. — Перелік досить широкий. Дані нам надають не виробники сільгосппродукції напряму, а управління статистики.

— Куди продаєте ви? — запитала у керівника ТОВ «Козацьке» (Бобровиччина) та голови спілки сільгоспвиробників області.

— 90 відсотків аграріїв Чернігівщини, у тому числі і ми, не знаємо, до якої країни поїде вирощена нами продукція, — говорить Сергій Чубовський. — Ми продаємо компаніям-трейдерам, так би мовити, посередникам. Куди зернові їдуть далі, нам не відомо. Можливо, тільки великі агрохолдинги «ІМК», «Кернел», «Земля і воля» торгують напряму з іноземними покупцями. У них більші обсяги продукції, ніж у невеликого виробника.

— За дев’ять місяців — майже 228 мільйонів. Непогано наторгували?

— Так це ж без урахування кукурудзи. Ще тижнів зо два збиратимуть. Отам суми знову полізуть догори, — говорить Сергій Миколайович.

Обласне управління статистики також повідомляє, що експорт зернових — 95,7 відсотка від рівня 9 місяців минулого року. Разом з тим, на Чернігівщину ввезли з інших країн зернових на суму 653,6 тисячі доларів (0,2 відсотка від загального обсягу імпорту).

Очевидно це було насіння.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №47 (1801), 19 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зернові, експорт, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: