Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Про бокс на карантині та пошуки «Х»-фактора


Про бокс на карантині та пошуки «Х»-фактора

Світова слава, мільйонні гонорари й повна самореалізація в спорті. Успіх братів Кличків мріють повторити тисячі хлопців та дівчат по всій Україні.



Про вплив карантину на олімпійський бокс. Яких спортсменів чекають на профі-рингу. Чи можливо хлопцю або дівчині з глибинки увійти в «великий спорт». Розмовляли з менеджером Національної ліги професійного боксу України Валерієм Бондаренком.



Валерій Бондаренко – віцепрезидент Чернігівської обласної організації федерації боксу України та керівник клубу боксу RING. Заснов­ник міжнародного турніру «Король Рингу», який проходить у Чернігові. Президент промоутерської компанії VAB management group, що організовує професійні поєдинки українських боксерів. Пише книгу, жанр якої визначив як «мотиваційно-документальна».

У минулому – боксер, призер універсіади та низки міжнародних змагань. Майстер спорту, тренер. Серед його вихованців – чемпіони України та професійні спортсмени.

Карантин VS Олімпійський спорт

Валерій Бондаренко наголошував про важливість для спортсменів вольових якостей характеру. І карантин дав змогу їх проявити. Адже треба було тренуватися й не падати духом, попри скасування змагань.

– Карантин поставив турніри на паузу. Кордони закрили, коли в Лондоні проходили змагання за олімпійські ліцензії. Багато хлопців просто не встигли виступити. Втім, боксери мали можливість краще підготуватися до змагань, частина з яких уже відбулася влітку. Олімпійський турнір поновлять на тій стадії, де він зупинився, – розповів тренер.



5 листопада Міжнародний олімпійський комітет ухвалив нові дати відбіркових змагань з боксу на Ігри в Токіо. Європейський кваліфікаційний турнір відбудеться в квітні-травні 2021 року.

Наразі олімпійську ліцензію має тільки один український боксер – Микола Буценко. Тренер вірить, що шанси поїхати в Токіо мають і боксери Чернігівщини.



Втім, Олімпіада – це хоч і найбільший у світі спортивний майданчик, однак не гарантія професійної кар’єри.

Профі-ринг: у пошуках «Х»-фактора

– Деякі олімпійські чемпіони боксують «на показник, на бали». А промоутери дивляться на поєдинок з точки зору маркетингу також: чи буде такий боксер цікавим для глядачів. Точний «маркер» – популярність спортсмена. Він має чимось відрізнятися від інших. І це не про епатаж, це про «Х»-фактор. Адже професійний бокс – це не тільки про спорт, це також про шоу-бізнес, якщо хочете, – пояснив Валерій Бондаренко.

У підтвердження він навів рейтинговий сайт BoxRec, який враховує суто технічні досягнення боксерів.



Мохаммед Алі на 14 сходинці, Володимир Кличко – на 17, Леннокс Льюіс на 35. Ані Віталій Кличко, ані Майк Тайсон не потрапили навіть у ТОР-50. Хоча з боксом асоцію­ють саме ці імена.

Як стати професійним спортсменом




За словами Бондаренка, у хлопців та дівчат мають бути високі морально-вольові риси характеру, боксерська техніка, минуле в любительському боксі (участь у змаганнях, турнірах), харизма або «Х»-фактор.

– Цього достатньо. Промоутери й менеджери самі знайдуть такого спортсмена через інтернет, соціальні мережі. За боксерами-початківцями уважно стежать. І якщо він «саме той», то з ним вийдуть на зв’язок, і місце проживання тут наразі не має значення, – сказав менеджер.

Про суми й відсотки, які отримують українські боксери, що виходять на професійний ринг, Бондаренко не розповів. Втім, додав, що гонорари українців у рази менші, ніж у європейських чи американських колег. Але наші бійці йдуть на такі умови, аби напрацювати досвід, рейтинги й потім потрапити на міжнародні арени.

У 2019 році Бондаренко організував 64 професійні поєдинки в Україні й за кордоном. Найбільш вдалими вважає виступи Віталія Максимова з Черкас, Максима Вороніна з Чернігова, Михайла Совтуса з Івано-Франківська та Вадима Новопашина з Києва.

Організація поєдинків як бізнес

– Промоутерських компаній в Україні до 10. Найбільша – K2 Promotion братів Кличків. Втім, усі вони не задовольняють потреби професійного боксу в країні. Це специфічний бізнес. Треба розбиратися в багатьох нюансах, робити не тільки змагання, а й шоу, вміти планувати, – вважає Валерій Бондаренко.

Процес виглядає так: боксер підписує контракт з менеджером. Той має організовувати йому поєдинки. Суперників шукають у боксерських базах даних.

Змагання проводять за кошти спонсорів. Хто вони – пан Бондаренко не назвав, зіславшись на комерційну таємницю. Загалом інвесторів умовно можна поділити на благодійників (підтримують конкретного спортсмена-улюбленця) та «чисто бізнесменів», які хочуть заробити на змаганнях.

Основний заробіток йде з продажу прав телеканалам транслювати поєдинки. В Європі та США поширена схема «pay per view». Однак в Україні ця модель тільки приживається. Бій Усика з Чісорою 31 жовтня медіасервіс Megogo транслював за такою схемою.

«Україна – ідеальна база для підготовки боксерів»

Міжнародний турнір «Король Рингу» вперше відбувся в 2008 році у Чернігові. В 2021 році має бути ювілейний – десятий. Фінансуватимуть його з бюджету участі Чернігова: проєкт серед переможців.

– Такі турніри – не про заробіток. Це імідж для міста, піар спортсменів і боксу взагалі, – сказав Бондаренко.

«Дивіденди» будуть потім: для спортсменів у можливості проявити себе і вийти на новий рівень кар’єри, для менеджерів – відкрити нові обличчя.

Втім, не всі спортсмени в Україні здатні зібрати залу глядачів. У Чернігові це може зробити лише Дмитро Митрофанов. До речі, цієї осені підписав контракт з K2 East Promotions.



– Стосовно турнірів, то майбутнє українського боксу – в регіонах, у невеликих містечках та селищах. Якщо боксує земляк, народ прийде подивитися й квиток придбає, – вважає Бондаренко. На таких поєдинках можуть засяяти майбутні зірки боксу.

Загалом Україна – ідеальна база для підготовки спортсменів. Адже тут дешевше, ніж у Європі чи США, тренуватися, робити старт кар’єри.

– Упродовж останніх років зали боксу відкрили в багатьох містах Чернігівщини. Однак діти з сіл все ще не мають доступу до занять спортом. І це питання потрібно вирішувати, – підсумував Валерій Бондаренко.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №46 (833) від 19 листопада 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бокс, Бондаренко, Найдюк, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект