Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 174 мільярди: чи вистачить бюджетних грошей на вищі зарплати вчителям та ремонти шкіл

174 мільярди: чи вистачить бюджетних грошей на вищі зарплати вчителям та ремонти шкіл

Чи вистачить обіцяних у бюджеті грошей на вищі зарплати вчителям і на ремонти шкіл? У проєкт кошторису на наступний рік заклали коштів менше, ніж просили освітяни. Це 174 мільярди гривень. До другого читання сума ще може змінитися. Журналісти Суспільного вирішили розібратися, куди можуть витратити ці гроші і на що їх вистачить.Новгород-Сіверський навчально виховний комплекс. який поєднує дитсадок і початкову школу. Тут є класи з інклюзивним навчанням.

Директор закладу розповідає, гроші на ремонт їм надав відділ освіти міської ради. Востаннє це було кілька років тому. Відтоді, каже Валерій Шинкаренко, держава не допомагає.

Приміщення побудували 25 років тому. Це єдиний навчальний заклад у Новгороді-Сіверському, який має басейн. Працював він 3 роки після відкриття.

У підвалі протікають труби. Надворі відпадає плитка, протікає дах.

Директор каже, будівля потребує капітального ремонту.

Наступного року освіту отримає на 34 мільярди гривень більше, ніж цього. Загалом 174 мільярди гривень. Значна частина з них піде на ремонт закладів, сказав Суспільному виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет. Скільки саме - не уточнив. Передбачили гроші й на підвищення зарплати.

«У такому варіанті, як сьогодні, це 30% зростання зарплат, збільшення майже на 400 млн по новій українській школі. Це і нова субвенція по заходах, спрямованих на COVID», - сказав Сергій Шкарлет.

Очільник МінФіну Сергій Марченко
каже, міністерство освіти просило на 10 мільярдів більше.

У будь-якому разі, за словами Марченка, на заплановані проєкти міносвіти має вистачити 174 мільярди. А в Новгород-Сіверському навчально-виховному комплексі порахували – щоб завершити ремонт їм потрібно 15 мільйонів гривень.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджетні гроші, Новгород-Сіверський, Валерій Шинкаренко, UA: Чернігів

Добавить в: