Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Плюс 40 ліжок для хворих на «ковід» в бобровицькій лікарні


Плюс 40 ліжок для хворих на «ковід» в бобровицькій лікарні

Бобровицька ЦРЛ стала лікарнею з «ковідним» відділенням, куди прийматимуть на госпіталізацію пацієнтів із важким перебігом захворювання. Близько тижня чекали підписання договору з Національного службою здоров’я.— Договір з НСЗУ підписаний, — повідомив директор комунального закладу «Бобровицька ЦРЛ» Костянтин П’ятковський.

— Що дає цей договір? Фінансування? Вищу зарплату?


— Звичайно. Адже медпрацівники, які працюють з хворими на «ковід», отримують до 300 відсотків заробітної плати. Так в наказі президента. А звідки ми візьмемо ці кошти? А якщо ми підписали договір, то вони нам ці гроші надішлють. Деяким 300, деяким менше, в залежності від того, скільки працюєш із хворими. Вираховується зарплата за годину, визначається час проведений з «ковідним» хворим і на цю частину зарплати нараховується 300 відсотків.

До деяких ліжок у відділенні підведений кисень від балонів. Біля інших — кисневі концентратори (виробляє кисень з повітря). Зараз ще дозакупимо концентраторів. Кисень подається не до кожного ліжка, тільки до 15-ти, але не всі зараз і потребують. Будемо замовляти ще на 10, для початку. Намагаємося максимально розширити це відділення. Все ж таки ми в червоній зоні. Але сподіваємося, що скоро з неї вийдемо, ситуація зараз вже не така страшна.

Відділення вже на 40 ліжок. Було 18. Але начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш та його заступник Володимир Пулін вирішили, що є потреба в більшій кількості ліжок. Гармаш приїжджав сам, подивився. Вони обіцяли нам в лікарню апарат штучної вентиляції легень. Будемо вдячні.

— «Ковідне» відділення зробили в будівлі самої лікарні?

— В окремому приміщенні, у саду.

Фінансування дається на місяць. Сума вираховується НСЗУ, за спеціальною формулою, це вже бухгалтерія. Нам нарахували близько двох мільйонів. За ці гроші лікарня закуповує все необхідне для відділення (костюми біозахисту, ізоляційні халати, маски, рукавички, респіратори). Плюс 300 відсотків нашим працівникам і медикаменти, кисень. Думаю, цих грошей до кінця місяця не вистачить.


Леся Кудлай, медсестра інфекційного відділення, у захисному костюмі

Зараз у відділенні 9 хворих (на вівторок, 15 вересня). З них п’ять випадків підтверджені. Прийшов наказ, що госпіталізувати ми можемо тільки хворих з порушенням дихання. Бо якщо кластимемо всіх, заповнимо відділення за півдня. Такий наказ по всіх лікарнях. З легкою формою «ковіду» лікуються вдома, в телефонному режимі. Спочатку і 25 хворих лежало, (на 18 ліжкомісць). Ліжка доставляли.

Хворих везуть з Бобровиці, Бобровицького та Носівського районів. Ми нікому не відмовляємо. Ми раніше своїх хворих везли в Козелець. Бо наша лікарня була другої хвилі, а в Козельці першої.

Четверо лікарів вже перехворіли, вийшли і працюють. З усіх медиків разом з молодшим персоналом на «ковід» хворіло близько 10.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №38 (1792), 17 вересня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровицька ЦРЛ, коронавірус, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект