• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівський нотаріус розповів про особливості професії та пояснив, як не потрапити на гачок аферистів


Чернігівський нотаріус розповів про особливості професії та пояснив, як не потрапити на гачок аферистів

Чернігівський нотаріус Олександр Красногор починав свою кар´єру у Новгороді-Сіверському, де два роки був помічником нотаріуса. Потім його перевели в Головне територіальне управління юстиції області на посаду спеціаліста-консультанта. Зараз він має власну контору. Вже 20 років працює приватним нотаріусом Чернігова. Юридичну професію обирав за прикладом вітчима.«Він працював суддею, я бачив, як до нього з повагою ставляться люди, як він їм допомагає. І це дуже вплинуло на мій світогляд. Після закінчення школи спробував і в педагогічний університет вступати, і в Бобровицький радгосптехнікум. У нас був перший набір правознавців, був конкурс до 10 осіб», – Олександр Красногор, нотаріус.

Він згадує, коли прийшов у приватний нотаріат, то це була більше жіноча професія. Але з настанням незалежності вона стала популярною і серед чоловіків.

«І майно роздержавлювалося, і процеси приватизації почалися. У людей виникло більше власності. То потреба в приватних нотаріусах зросла. Сьогодні в нас немає відмінностей між державним нотаріусом і приватними. Ми виконуємо ті самі нотаріальні дії, що й державний нотаріус. Навіть наша печатка має герб. Хоча на початку діяльності такого не було», – Олександр Красногор, нотаріус.

Особливістю цієї юридичної професії є те, що нотаріус має завжди знаходити баланс.

«Щоб жодна зі сторін ніяк не постраждала і щоб не були порушені права жодної зі сторін. Наша професія супроводжує людину від народження, тому що ми засвідчуємо документи про народження і до самої смерті, працюємо в сімейному праві, видаємо право на спадщину», – Олександр Красногор, нотаріус.

Іноді робочий день нотаріуса може тривати довше, ніж 12 годин. У роботі потрібно бути дуже уважним і ретельно перевіряти всі документи, постійно спілкуватися з людьми. Аби зняти емоційне напруження, нотаріуси часто влаштовують спортивні змагання між представниками професії. Допомагає відновити рівновагу й активний відпочинок.

«Це плавання може бути в річці. Є Снов, Десна. Дуже гарно це знімає втому і розряджує емоційний стан. Також прогулянки областю. Є дуже багато місць, які варто відвідати, не треба їхати до Єгипту чи Туреччини», – Олександр Красногор, нотаріус.

Він розповів, що Міністерство юстиції України контролює діяльність нотаріусів. У разі виявлення недобросовісних представників професії їм анулюють свідоцтва, позбавляють права займатися нотаріальною діяльністю та припиняють їхній доступ до реєстрів.

«В комп´ютерній базі даних на сайті Міністерства юстиції є список заблокованих нотаріусів. Громадяни можуть почитати, перевірити, чи цей нотаріус працює, чи він не заблокований. Можна звернутися до Головного територіального управління юстиції. Є ще Нотаріальна палата України, яка має відділення в кожній області. Тут можна поцікавитися репутацією нотаріуса і з´ясувати, як він працює», – Олександр Красногор, нотаріус.

Він пояснює, що зараз є чимало махінацій із підробленими документами. Останнім часом доволі поширені довіреності з Російської Федерації.

«Українські довіреності всі зареєстровані, всі є в базі з російськими базами складно це перевірити. Нотаріуси телефонують туди, з´ясовують. Але це складно, і ми не можемо бути впевнені на 100%, що там все гаразд. Тому нотаріуси пропонують, щоб людина приїхала до нас з особистим паспортом», – Олександр Красногор, нотаріус.

Олександр Красногор радить перевіряти всі документи і з´ясовувати якомога більше про кожну свою нотаріальну дію.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нотаріус, професія, Олександр Красногор, Cheline TV

Добавить в:
 
 


Центр Комплект