Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Розчистили джерело. Але не відновили виток води. Потрібна допомога


Розчистили джерело. Але не відновили виток води. Потрібна допомога

У селі Гірки Новгород-Сіверського району самостійно відновили замулене джерело. Проте воно не б’є в повну силу. Можливо тому, що вода не може пробити собі для витоку русло, припускають мешканці Гірок.— Розчищали усією громадою, — підходить до джерела Алла Кавалевська. — І чоловік мій допомагав. І подруга. І мама Олена Гуща. І свекруха Світлана Кавалевська. Сусіди. Добрий десяток людей трудився. І діти наші старалися. Воно так добре било. А потім знову, бачимо, замулюється, застоюється вода. Ніяк не може пробити собі виток.

Набираємо у пляшку воду. Вона чиста і прозора.

— М’яка і без присмаків, — куштую воду.

— Тут колись неподалік жив колдун, і він возив воду з джерела на аналіз аж у Москву, — переказує почуте від людей Світлана Кавалевська. — Сказали, що дуже добра вода. І це не дивно. Адже тут багатошаровий фільтр. Вода ніби проціджується через шар звичайного грунту, а потім ще шар піску та шар крейди. Якби джерело відновити, і Гіркам було б добре, і тим, хто їде через село.
До джерела від траси ведуть сходи. Поряд з ними альтанка. її можна сприймати як своєрідну капличку. Бо в ній висять ікони. Можна посидіти, відпочити, попити водички, подумати про життя. А біля альтанки висить табличка. На ній вказаний хімічний склад води та що криниця підпорядкована Сосницькому міжрайонному управлінню водного господарства.

Певно, раніше справді джерелом опікувалися. Бо воно у невисокому кільці, ніби маленький колодязь. В ободі отвір. Через нього й має витікати вода. Витікає ледь-ледь. Всотується навколо, створюючи болітце. А мала б струменіти через лужок у напрямку Десни, за якою вже Сумщина. Хто допоможе?

У Сосницькому міжрайонному управлінні водного господарства з 31 липня триває реорганізація. Воно стане експлуатаційною дільницею, підпорядкованою Деснянському басейновому управлінню водних ресурсів. Зменшиться кількість працюючих. Реорганізація триватиме місяць-півтора. Опісля мешканцям села слід подзвонити водникам (або в Сосницьку дільницю, або в Деснянське басейнове управління) та нагадати про джерело.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №32 (1786), 6 серпня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: джерело, село Гірки, Алла Кавалевська, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект