Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 17 укусів злих італійок. У результаті – лікарня


17 укусів злих італійок. У результаті – лікарня

Станіслав Кладій з Великої Загорівки, що на Борзнянщині, через укуси бджіл італійської породи на три дні потрапив у районну лікарню.


Станіслав Кладій: «До тих бджіл, які вже вкусили, виробляється звикання»

«Звикаю до нових порід»

Станіслав Кладій відомий благодійною діяльністю. У цьому році закінчив озеленяти парк у центрі села. Обсадив церкву голубими ялинами. Допомагає школі, громаді. Багато чого робить за власний кошт. Не підприємець. Трудиться вдома. Є присадибна ділянка. Тримає кроликів, корову і бджіл. Різних порід.

— Трапилося це у неділю, 14 червня, увечері, — розповідає Станіслав Олексійович. Була велика буря. А я не повністю закрив вулик зверху кришкою. Пішов закрити,' а вони вже вилетіли. Так і накусали. 17 ужалили в ліву руку.

Я витягнув усі жала, але все таки розвинулася алергія.

Витягував не пінцетом, а просто пальцями. Коли витягуєш, є така ягідка на самому жалі, непотрібно на неї натискати. Ніби мішечок з отрутою. Треба акуратно угору висмикувати. Чим швидше витягнеш жало, тим менше бджолиної отрути попаде в організм.

Витягнув, але рука взялася пухирями невеликими, потім воно злилося в одне ціле. У великий набряк. Я почав задихатися. Подзвонив у «швидку допомогу»! І товаришу. Товариш зреагував швидше. Живе неподалік. Він повіз мене у лікарню. «Швидка допомога» вже їхала назустріч. Я не пересів, тому що мені було недобре.

Приїхали у приймальне відділення. Вийшов черговий лікар. Поклали на крапельницю. Увели дозу адреналіну. Відкапали. Годині о 8 ранку я себе почував вже, як огірочок.

— Злякалися за життя?

— Ні. Хоча не боїться тільки дурень. Перший раз, коли покусали, було це рік тому, десь у такий же нас, у мене виник дуже великий набряк. Шия розпухла і повністю все тіло. Тоді я «швидку» не викликав, людина привезла до лікарні. Але я втратив час, і було мені гірше. Тоді укусили бджоли породи бакфаст. Тільки завів. Видалися не дуже дружелюбними.

Бджоли, джмелі, шершні — це не те що неприємно, а дуже небезпечно, і люди, у яких узагалі нема алергії. А є, котрих вкусить одна, і відразу задихаються, їх можуть навіть не довезти до лікарні.

У мене алергія щоразу виникає. Але не хочу кидати бджолярство. Бджолосімей небагато, просто я любитель. Щороку купую нові породи. Бакфаст, італійка, карпатка, поліська. Різні у мене види є.

Я не боюся укусів. Хочу звикнути до них. Щоб організм виробляв імунітет. Але поки що не вдалося. Річ у тім, що в мене до тих бджіл, що вкусили, звикання. А до нових порід немає.

До отрути виробляється звичка— Чи справді можна виробити імунітет до укусів бджіл? — запитую лікаря Олександра Шаулова. Олександр Валентинович за фахом нарколог.

Та неодноразово надавав першу допомогу пацієнтам з укусами. У минулому році, наприклад, саме він як черговий лікар рятував Станіслава Кладія.

— Я думаю, що це буде тимчасове явище. Якщо пасічників кусають бджоли, то виробляється толерантність до отрути. Звичка. Якщо щодня чи через день бджоляр одержує дозу, там отрути тієї міліграми. Якщо покусали 50 бджіл, реакція буде однозначна. Якщо регулярно надходить одна й та ж речовина, небагато, організм сам знаходить компенсаторні можливості і на цю дозу не реагує. Але якщо вкусила інша бджола, якщо змінився вид отрути, реакція все одно відбувається.

— Що потрібно робити у першу чергу?

— Обов’язково викликати «швидку допомогу», якщо ви знаєте про схильність до алергії. У деяких випадках укус бджоли може спричинити анафілактичний шок. Набряк Квінке розвивається, і людина може померти на місці, задихнеться миттєво. Якщо настільки чутливий організм або отрута сильна.

Якщо під рукою є будь який протиалергічний препарат, — діазолін, лоратадин, супрастин, димедрол, тавегіл, ель-цет — випити таблетку. Одну. Ударну дозу не треба, бо не знаєш реакцію організму на сам препарат. Первинна доза — одна таблетка або одна капсула. А потім дивитися. Дія препарату починається через 20-30 хвилин.

— Уколи подіють швидше. Якщо людина вміє колоти...

— І тавегіл, і супрастин, і димедрол — це все є в ін’єкційній формі. Якщо хочете надати протиалергічну допомогу, берете один якийсь з цих препаратів. Відкрити ампулу, набрати в шприц і уколоти. Розлив цих препаратів — по кубику, тобто по мілілітру.

Дія ін’єкції наступить через 15-20 хвилин, якщо внутрішном’язове введення препарату або підшкірне. Якщо внутрішньовенне, ще раніше.

— Пити воду, щоб зменшити алергію, корисно?

— Можна. Щоб зменшити концентрацію отрути. Якщо випиваєте рідину, вона всотується в організм і створює здатність більш-менш розчиняти отруту. Будь-яка речовина, що в наш організм поступає, розщепляється і виводиться. Надходження додаткової рідини сприятиме тому, що отрута швидше виведеться з організму. Але з іншого боку, надходження рідини може викликати набряки. Тому треба акуратно. У кожного свої особливості організму. Один п’є рідини відро і нормально почувається, а другий випив літр і каже, що вже не може. Здатність до пиття і виведення індивідуальна.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №26 (1780), 25 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Станіслав Кладій, бджоли, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект