Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За телят уже не платять, а от за бджіл…

За телят уже не платять, а от за бджіл…

Цьогоріч господарства, які вирощують молодняк великої рогатої худоби, не отримуватимуть державну підтримку на утримання корів та збереження молодняка, яка була в минулого року.Оскільки на бюджетні дотації тваринництву виділено лише 1 мільярд гривень, то коштів на підтримку домогосподарств для вирощування нетелів у 2020-му не передбачено. Натомість вперше в історії незалежної вирішили підтримати бджолярів, надаючи дотації на наявні бджолосім’ї та їх закупку. Проте варто зазначити, що отримати таку допомогу зможуть лише зареєстровані пасічники.

Протягом 2018-2019 років в Україні діла спеціальна програма, за якою держава виплачувала приватним домогосподарствам дотації за утримання корів молочного, м'ясо-молочного та м’ясного напрямку у розмірі 1500 гривень за одну тварину. Окрім того, була передбачена і дотація за молодняк великої рогатої худоби, який на момент подання вперше відповідних документів досяг певного віку. Так, за теля від 1 до 5 місяців платили 300 гривень, за теля від 5 до 9 місяців – 1000гривень, і за молодняк від 9 до 12 місяців – 2500 гривень. Проте у 2020 році ці дотації були урізані через брак коштів. На Чернігівщині минулого року цією програмою скористалися близько п’яти тисяч селян. Найбільше коштів отримали власники корів у Прилцькому, Срібнянському та Щорському районах.

Згадали про бджіл

Бджільництво відіграє унікальну роль в усій агросфері. Запилення бджолою рослинних культур підвищує їх врожайність та якість, а також позитивно впливає і на тваринництво, що пов’язане з рослинами як важливим джерелом кормової бази. Галузь бджільництва є важливою для розвитку малого підприємництва на селі, вважають в Уряді, і тому вирішили цього року вперше підтримати державними дотаціями бджільництво. Така підтримка розвитку бджільництва має сприяти збільшенню кількості промислових пасік та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Тож хто має право на державну допомогу?

Дотації надаватимуться за наявні бджолосім’ї на безповоротній основі юридичним та фізичним особам, які є власниками бджолосімей за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності понад 300 бджолосімей, максимальний розмір дотації становитиме 60 тисяч гривень одному отримувачу. Також компенсуватимуть вартість племінних бджолопакетів та бджоломаток – до 50% від їх вартості, але не більш ніж 100 гривень за бджоломатку і не більше ніж 500 гривень за бджолопакет.


Що потрібно зробити?

Для отримання дотації за бджолосім’ї власники бджіл мають подати відповідний пакет документів за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної ради чи міської ради до 1 жовтня 2020 року. Органи місцевого самоврядування до 10 жовтня мають скласти відомості фізичних осіб, які є власниками бджолосімей і мають право на відшкодування.

Документи такі: копія ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, копія рішення про державну реєстрацію потужностей, копія довідки про відкриття поточного рахунку в банку, копія паспорта, довідка про відсутність заборгованості платежів, довідка, видана органом місцевого самоврядування про реєстрацію пасіки із зазначеною кількістю бджолосімей на час надання.

І найголовніше: підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку. І саме цей пункт, на думку чиновників, має змусити всіх власників пасік зареєструватися. Пасічники ж цей пункт вважають зайвим.

Закордонна практика

Наприклад, у Польщі для членів спілки пасічників діють програми зміни застарілого інвентарю та вуликів. Пасічники мають змогу придбати нові медогонки із сучасних матеріалів, дотації на це складають від 70 до 90 відсотків. Оплачується придбання з держбюджету, а бджоляр вкладає невелику частку. Єдина умова – він не має права продавати це обладнання протягом 5 років. Також держава виділяє кошти на обробку бджіл від хвороб – до 90 відсотків вартості лікувальних препаратів бджолярам компенсують.

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №24 (789) від 11 червня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сільське_господарство, тваринництво, дотації, бджільництво , Чернігівщина

Добавить в: