• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівщина в трійці лідерів, хоч і зменшила виробництво молока


реклама

Чернігівщина в трійці лідерів, хоч і зменшила виробництво молока

Відповідно до моніторингу Державного комітету статистики України, по сільськогосподарських підприємствах Чернігівщина займає третє місце після Полтавської та Черкаської областей за кількістю поголів’я великої рогатої худоби та за обсягами виробництва молока порівняно з іншими регіонами України.За попередній 2019-й рік отримали 245 тисяч тонн молока. В натуральних величинах найбільше молока традиційно виробляють у господарствах Ічнянського та Бахмацького районів - це 35% від загальних обсягів виробництва в області. Питома вага виробленого молока по сільгосппідприємствах становить 48% від загального виробництва в області, а в державі цей показник складає лише 28%.

Та якщо аналізувати попередні роки, то наша область значно зменшила обсяги виробництва молока, адже, наприклад, у 2016-му році результат був більш ніж удвічі вищий - 549,1 тисячі тонн.

За січень-березень 2020 року агро-формуваннями області вироблено 60,7 тисячі тонн молока, поголів’я великої рогатої худоби нараховує 98,6 тисячі голів, поголів’я корів - 41,2 тисячі.

За інформацією Чернігівської ОДА, продовжується робота з переоснащення тваринницьких об’єктів, запровадження сучасних технологій утримання, годівлі та доїння. Нині на Чернігівщині побудовано та працює 43 доїльні зали та ряд сучасних молокозаводів, де виробляється 51% молока екстра-ґатунку, яке відповідає якості Європейського Союзу.У сільських дворах поголів’я великої рогатої худоби продовжує суттєво скорочуватися. Ця тенденція останніх років залишається незмінною. Поголів’я корів скорочується, але, на щастя, молочна ріка ще не висохла. Як і раніше, регіон тримається у лідерах з валового виробництва молока.

Сніжана Божок, «Чернігівщина» №22 (787) від 28 травня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: статистика, молоко, Божок, Чернігівщина

Добавить в: